środa, 31 sierpnia 2016

Miodobranie 2016

Hello!
Miodobranie Kurpiowskie to impreza, która odbyła się po raz 39 w miniony weekend w Myszyńcu i Wykrocie. 
W sobotę odbyła się Miodobraniowa Noc Kabaretowa, natomiast w niedzielę główne uroczystości: msza święta w Bazylice w Myszyńcu, a wyjątkowa ponieważ z elementami gwary, przejazd furmanek do Kurpiowskiej Krainy w Wykrocie, a następnie widowiska i prezentacje zespołów folklorystycznych. Gwiazdą tegorocznego Miodobrania był Mrozu.

A na poniższych zdjęciach:
Kurpiowska Kraina i "Podbzieranie niodu na Kurpsiach" oraz tańce.
Ludzi było mnóstwo, miejsca sporo, ale było wąsko i niekiedy ciasno. Nie zagospodarowano tej przestrzeni odpowiednio, ale to dopiero trzeci raz, gdy impreza jest organizowana w nowym miejscu, a ono samo też jeszcze jest niedokończone. Sama ostatni raz byłam na Miodobraniu jeszcze w podstawówce.
Na stoiskach można było kupić wszystko. Zaczynając od oczywistości, czyli miodu, którego stoiska tworzyły alejkę, poprzez stragany twórców ludowych - moje ulubione - po stoiska piekarń, ubrań, z jedzeniem, lodami, przyborami kuchennymi, zabawkami, biżuterią, aż do takich typowo odpustowych tandet. Ale wszystko razem pasowało i tworzyło sympatyczną atmosferę.Nie byłam ani w sobotę na kabaretach, ani w niedzielę na gwieździe wieczoru, a i tak bawiłam się świetnie. Na Miodobranie zjeżdżają tysiące osób z różnych stron Polski. Jeśli chcecie doczytać o historii imprezy zapraszam na stronę Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej - tu.

Pozdrawiam, M
 

4 komentarze:

 1. Ciekawie wyglądała ta impreza miodowa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jestem pewien CZYM sa te "sowo-poduszki" ale sa tak dziwno-fajne że zapisały się w mej pamięci jak rysunki ludzi pierwotnych na ścianach jaskiń

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój tata jest pszczelarzem, muszę mu powiedzieć o tej imprezie i może mnie zawiezie :) U mnie w niedzielę były dożynki, więc też trochę kultury ludowej się pojawiło, nawet babcia wieniec robiła z koleżankami ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ojej miodobranie to coś dla mnie (amator słodyczy xd). Ale w sumie jakoś charakter dożynkowy do mnie nie przemawia :/
  Jakkolwiek bardzo ciekawy sposób na spędzenie czasu.

  OdpowiedzUsuń

Jesteście dla mnie największą motywacją.
Dziękuję.
<3