piątek, 10 czerwca 2016

"Pani Noc" - miłość i inne choroby

Hello!
Komentarzowe szaleństwo pod ostatnim postem było dla mnie sporym zaskoczeniem, ale jednocześnie dostałam tylko jeden głos na temat tego, które cytaty z "Pani Noc" mają ukazać się jako pierwsze. Taki sposobem te o miłości są pierwsze. Znalazły się tu też takie, które są ważne, poważne i nie pasowały do pozostałych 3 kategorii.

Limitowane wydanie, tylko 1000 kopii, są na świecie szczęściarze, którzy je posiadają. Zastanawiam się, czy nie "pobawić się" jak w przypadku "Darów" i "Diabelskich maszyn" w poszukiwanie okładek "Pani Noc" z różnych stron świata.

> " - Przybyłem do Los Angeles, by przywrócić miłość. - Fiołkowe oczy Malcolma przepełniała żałoba. - Wszystkie największe filmy są o miłości: miłości utraconej, znalezionej, zniszczonej, odzyskanej, kupionej, sprzedanej, umierającej i rodzącej się. Uwielbiam kino, kłopot tylko w tym, że kino zapomniało, czym jest. Eksplozje, efekty specjalne... Nie ma tym to polegało, kiedy zaczynałem się nim interesować. Wtedy ważniejsze było zapalenie papierosa w taki sposób, żeby wyglądał jak ogień z nieba, i rozpalenie kobiety w taki sposób, żeby wyglądała jak anioł. - Westchnął ciężko. - Przybyłem, żeby wskrzesić prawdziwą miłość."

> "Emma się roześmiała, czując ustępujące napięcie. Clary i Jace byli instytucją. Legenda. Musieli być razem."

> "W oczach bliskich, kiedy patrzyli na Juliana, była miłość, a także troska i lęk, ale Emma zastanawiała się, czy on to dostrzegał. Czy widział tylko dzieci, dla których tak wiele poświęcił, a które były szczęśliwe z kimś innym. Czy tak jak ona patrzył na kuchnię i przypominał sobie, jak uczył się ją sprzątać kiedy miał dwanaście lat. (...) I zrobiłby to znowu, pomyślała Emma. Oczywiście, że tak - kochał ich gorąco. Jednym co sprawiało, że Julian się wściekał, był lęk o siostry i braci." 

> "W tej chwili bezruchu Emma spojrzała wprost na Julesa i zobaczyła, że on patrzy na nią. Wypełniła ją duma. To był jej Julian. Wrażliwy chłopiec o wrażliwej duszy, ale w każdej duszy kryje się jej przeciwieństwo, a przeciwieństwem wrażliwości była bezwzględność - przepiękne szczątki miłosierdzia."

> " - Powiedział, że jesteś łagodny - odpowiedział Kieran. - Że jesteś najłagodniejszą osobą, jaką zna, - Uśmiechnął się. Kiedy się uśmiechał, jego twarz była ucieleśnieniem lodowatego piękna, jak krystaliczna powierzchnia szronu. - Nie jesteś łagodny. Masz bezwzględne serce."

> "- Pozwól, że przed śmiercią wyjawię ci prawdę. To sekret Nefilim. Oni nienawidzą miłości, ludzkiej miłości, bo urodzili się aniołami. I chociaż Bóg powierzył aniołom opiekę nad ludźmi, anioły zostały stworzone pierwsze i zawsze nienawidziły drugiego dzieła Boga. To dlatego Lucyfer upadł. (...) Miłość to słabość ludzkich istot i anioły pogardzają nimi z jej powodu. Clave także pogardza miłością i dlatego ją karze."

> " - I kocham cię. Jesteś wszystkim, co kocham na tej ziemi i pod tym niebem. (...) Gwiazdy zgasną, zanim cię zapomnę Marku Blackthornie."

> "Arthur gwałtownie odniósł głowę i spojrzał na niego całkiem przytomnym wzrokiem.
-Dobry z ciebie chłopiec - powiedział. - Ale w ostatecznym rozrachunku to ci nie pomoże."

> " - Przestań.
- Nie przestanę. Lubię szczęśliwe zakończenia.
- To nie jest historia miłosna, Malcolmie - wycedził Julian przez zęby.
- Każda historia jest historią miłosną."

> "Mapy trzymano w masywnej skrzyni ozdobionej herbem rodu Blackthornów (ciernistym pierścieniem) i opatrzonej rodzinnym mottem: Lex malla, lex nulla.
Złe prawo to nie prawo."

 LOVE, M 

6 komentarzy:

 1. Jeju, ale ta okładka piękna! Chciałabym! :)
  Ciekawe cytaty...zachęcają do lektury.
  marcepanowe recenzje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mnie niestety nie zachęciły, nie chwyciły mnie za przysłowiowe cojones w ogóle :C Może czasem trzeba przeczytać całość, żeby docenić jakieś fragmenty? Nie wiem...

   Przyjrzyj się książeczce pt. Shantaram, ta by Ci się na bank spodobała, za kilka(naście) tygodni będzie tzw. recenzyjka ejkulacyjna tej właśnie pozycji! ;D

   KULTURA & FETYSZE BLOG (KLIK!)

   Usuń
 2. No to teraz będę musiała czekać na pozostałe cytaty :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze niestety nie czytałam tej książki, ale jak najbardziej mam ją w planach. A cytaty naprawdę ciekawe :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki nie znam, ale cytaty interesujące :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydanie jest przepiękne, cytaty bardzo zachęcają :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Jesteście dla mnie największą motywacją.
Dziękuję.
<3