piątek, 6 września 2019

If you can play it slowly, you can play it quickly

Hello!
Gdybyście zastanawiali się, dlaczego od kilku dni moja Mama bardziej niż zwykle, dziwi się dziwnym dźwiękom, tak zwanego chichrania, dochodzącym z mojego pokoju już spieszę z odpowiedzią. 

If you can play it slowly, you can play it quickly

Otóż algorytmy Youtube stwierdziły, że idealnym przerywnikiem pomiędzy oglądaniem kolejnych materiałów zza kulis dramy The Untamed, będzie filmik pod tytułem Henry Lau Reveals Fake Violin Secret i stwierdziły słusznie, bo oczywiście, że taki filmik mnie zainteresuje. Henry znany jest ze swoich występów skrzypcowych, a słowo "fake" chociaż niekoniecznie w tytule użyte w jakimś złym znaczeniu (bo zasadniczo tylko w takim, że Henry zna i odkrywa ten sekret) jest clikbaitem. Skutecznym. 




Po pierwsze ten film świetnie pokazuje jak toksyczni fani kpopu potrafią być, bo autorzy kanału ponad dwie minut wyjaśniali, trochę przepraszali i ogólnie próbowali tak się bronić, aby fani przypadkiem nie obrzucili ich błotem. I zasadniczo bronią się tak przez cały filmik.
Po drugie ten materiał jest bardzo intrygujący i informacyjny. Bardzo mi zaimponowało jak Brett i Eddy widzieli i słyszeli błędy i potrafili je wyjaśnić. Czepiali się zawodowo. Od razu ich polubiłam.
A cały materiał jest długi - ma prawie 25 minut. Inne na kanale mają zwykle około 10. 

Ale najlepszą częścią tego kanału, a na pewną tą, która mnie do niego najbardziej przekonała, to ich recenzje filmowego/serialowego/dramowego grania na skrzypcach. Teraz wypadałoby napisać, co to w ogóle za kanał - nazywa się Two Set Violin i prowadzą go dwaj (bo trudno to zgadnąć) skrzypkowie Brett i Eddy. Są przezabawni. 

TwoSetViolin, Two Set Violin

Gdybyście się zastanawiali, skąd wziął się tytuł dzisiejszego wpisu to jest to mem, który swój początek ma w poniższym filmiku. Brett i Eddy specjalizowali się w recenzowaniu "najszybszych" skrzypków świata, ale od pewnego czasu nie będą już mieli materiałów do tych recenzji, bo nie można już aplikować do Rekordów Guinnessa z kategorią najszybszy (Fastest musician: "after conducting a full and thorough review Guinness World Records has concluded that we are unfortunately unable to continue monitoring these categories. It has become impossible to judge the quality of the renditions, even when slowed down."). Czy recenzje z kanału się do tego przyczyniły? Istnieje takie duże prawdopodobieństwo.


A te słowa If you can play it slowly, you can play it quickly działają ze wszystkim. Jeśli możesz zagrać to od początku, możesz zagrać to od końca. Jeśli możesz przeczytać to wolno, możesz przeczytać to szybko. I tak dalej. A najlepsze jest to, że z czasem robi się to jeszcze zabawniejsze.


Co jeszcze można znaleźć na kanale TwoSetViolin? Przegląd memów z LingLingiem. LingLing to mały azjatycki geniusz, który ćwiczy 40 godzin dziennie, gdy ty oglądasz kolejny filmik TwoSetViolin zamiast ćwiczyć i to dlatego on/ona wygrywa konkursy a nie Ty. LingLing to ogólnie postać, która przewija się przez cały kanał - jest osoba seria filmików LingLing Workout, w której to na przykład Hilary Hahn (wygooglujcie sobie) gra wylosowany utwór dwa razy szybciej albo kręcąc hula hop. A memy dotyczą nie tylko LingLinga, ale także ogólnie muzyki klasycznej, studentów szkół muzycznych, życia muzyków. Czasami autorzy reagują nie tyle na memy, co na jakiejś viralowe filmiki związane ze skrzypcami czy orkiestrami. Albo na młodych geniuszy. 
Reagowali też na Grupę MoCarta i zrobili na nich duże wrażenie. To fragment od 3:05 w poniższym filmiku.


Poza tym jeśli gracie na altówce to być może powinniście trzymać się z daleka od tego kanału, gdyż ilość naśmiewania się z altówek jest ogromna. Ogólnie przeglądów memów jest bardzo dużo i prawie za każdym razem mają takie tytuły, że daję się złapać i myślę, że filmik będzie o czymś innym. 

Dzięki oglądaniu tego kanału twoja widza o muzyce klasycznej i skrzypcach drastycznie się zwiększy. Taki przykład - filmik, w którym znajomy lutnik autorów kanału otwiera skrzypce i zagląda im do środka. Dźwięk krojenia skrzypiec jest taki, jakby pękały kości. I to grube kości.


Ogólnie kanał powstał w 2013/4 i jest na nim bardzo dużo filmików i ogarnięcie wszystkich rodzajów materiałów jakie zrobili i wciąż robią jest trudnym zadaniem. Oglądam ich od około tygodnia, a mam jeszcze tyle filmików, które koniecznie chcę zobaczyć. I Wy też powinniście je oglądać!

LOVE, M



1 komentarz:

Jesteście dla mnie największą motywacją.
Dziękuję.
<3