sobota, 24 grudnia 2022

Wyszywana Plaża w Sainte-Adresse

 Hello!

 Wesołych Świąt!

Dzisiaj chciałam szybko pokazać mój najnowszy skończony wyszywany projekt na podstawie obrazu Plaża w Sainte-Adresse Moneta.

Wyszywany obraz Plaża w Sainte-Adressse, górna połowa obrazuprzedstawia dramatyczne chmury w trzech kolorach, w lewym rogu stoją trzeh wędkarze obok łódki, po prawej stronie jest morze, jeszcze dwie łódki, wiadać także żaglówki na wodzie

Gdy wyszywałam, nie sprawdziłam kolorów oryginału - nie było takiej potrzeby. Ale w końcu się tym zainteresowałam... i się zdziwiłam. Oryginał jest dużo jaśniejszy i pastelowy. Kolory zaproponowane do wyszywania są ciemne i sprawiają, że cały obraz jest bardzo burzowy i sugeruje, że na morzu jest sztorm. Nic bardziej mylnego. Oryginał to spokojna scena rodzajowa. Dodatkowo wzór do wyszywania jest bardzo uproszczony - zarówno pod względem kolorów (jest ich zdecydowanie za mało i cieniowanie jest zbyt słabe, a czasami w ogóle go brakuje), jak i szczegółów samego obrazu. Także to wzgórze z miasteczkiem zostało we wzorze... zmasakrowane po prostu.Wydaje mi się też, że wzór powinien być większy. 

The Beach at Sainte-Adresse

Obrazek ma wymiary 35 centymetrów na 27 centymetrów. Mam wrażenie, że wygląda na mniejszy, a powinien być większy.

To obrazek specjalnie robiony dla kogoś, dlatego nie ma ramki. Co do samego procesu wyszywania - był trudniejszy i łatwiejszy, niż się spodziewałam, jednocześnie. Niektórych kolorów muliny zużyłam więcej, innych mniej. Trochę z rozpaczy, że cieniowanie niebieskiego jest tak słabe, z mojej własnej inicjatywy zrobiłam 3 odcienie granatowego. Nie jestem pewna, czy to widać, ale jest.

Bardzo lubię wyszywać obrazy, a tutaj przy okazji dowiedziałam się, że oryginał jest (albo był - w sumie nie jestem pewna) w Stanach Zjednoczonych w Chicago w The Art Institute of Chicago. Oryginał jest 3 razy większy niż moje dzieło.


Zapraszam na blogaskowego Facebooka oraz mojego Instagramy (bookart_klaudia) oraz redaktorskie_drobnostki

LOVE, M

5 komentarzy:

 1. Piękny jest.

  Zdrowych, rodzinnych, pełnych wiary, miłości i nadziei Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w atmosferze serdeczności i życzliwości.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękne :) Nie umiałabym czegoś takiego wykonać

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna wyszywanka, podziwiam za cierpliwość

  OdpowiedzUsuń

Jesteście dla mnie największą motywacją.
Dziękuję.
<3