środa, 20 marca 2013

Animowana historia Polski

Hej!
Jeśli przetrwam ten tydzień do końca to będzie świetnie. Zaliczyłam sprawdzian i kartkówkę z niemca, przeżyłam powtórzenie z historii, ale na polskim poległam. Napisałam 600 słów kompletnego wodolejstwa. Temat wypracowania: "Przeanalizuj i zinterpretuj "Rozmowę Mistrza Polikarpa ze Śmiercią" i na tej podstawie omów obraz śmierci w literaturze średniowiecznej." MASAKRA. Dzisiaj sprawdzian z angielskiego i kartkówka z równań kwadratowych.
A w związku z moją ukochaną historią chcę wam pokazać animowany film Tomasza Bagińskiego, tego od "Katedry", opowiadający o historii naszego kraju. Mi się bardzo podoba i jest dość przystępny.  Naprawdę warto poświęcić te kilka minut i go obejrzeć.Pozdrawiam, M <3

9 komentarzy:

 1. Oglądaliśmy go na historii w szkole. Polska to wspaniały kraj, tylko mamy pecha do rządzących. Ale mamy niesamowitą, choć krwawą historię i jest ona godna uwagi. Podobno ten film puszczają w jakimś tam muzeum, jeśli dobrze zapamiętałam. A, i masz błąd w tytule notki. Zjadło ci "o".

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy i rzeczywiście przystępny. :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta animacja jest wspaniała!! Cudownie pokazana, o ile dobrze pamiętam Animowana historia Polski była pokazana w Shanghaju na światowej wystawie EXPO. Mistrzostwo grafiki, ja jestem zachwycona :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. film oglądaliśmy, to była nasza praca domowa z kultury :)
  obserwujemy? ;>

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie ogladalam tego filmu,ale chetnie to zrobie. Swietny blog, moze obserwujemy? ^^

  OdpowiedzUsuń
 6. Oglądałam trochę w sumie ale za dużo z niego nie pamietam :D
  Ogółem świetny blog :D Masz chęc wpadaj i dodaj :*

  OdpowiedzUsuń

Jesteście dla mnie największą motywacją.
Dziękuję.
<3