poniedziałek, 12 marca 2018

Ulubione profile na Facebooku #1

Hello!
Cykle na blogach są wygodne i w miarę proste do robienia, jeśli nie rzuca się na głęboką wodę, pozwalają też ładnie poukładać sobie plany publikacji. Szukałam pomysłu na kolejny po zakończeniu Dużego Małego Poradnika Życia i doszłam do wniosku, że najlepiej pisze się o rzeczach, które się lubi i którym poświęca się dużo czasu, a nie można ukryć, że obecnie praktycznie wszyscy spędzamy bardzo dużo czasu w internecie. A na Facebooku już podobno najwięcej. Dlatego postanowiłam opisać kilka facebookowych profili, które lubię. Dziś z japońsko-azjatycką nutką i odrobinę brytyjską.Japońska prasówka 
Nawet nie przypuszczalibyście, ile i jak ciekawego materiału można znaleźć w internecie na temat mniej i bardziej bieżących spraw Japonii. A kwestie są przeróżne i polityczne, i kulturalne, i dotyczące, jakiś skandali. Czasami nie wszystkie artykuły są bardzo na bieżąco, sama to szczególnie widzę po tempie, z jakim umieszczane są tam informacje na temat wyników łyżwiarzy figurowych, to znaczy z opóźnieniem, ale z drugiej strony relacja z Igrzysk Olimpijskich w PeyongChang była bardzo ciekawa i dokładna. Poza tym z tego profilu możecie się dowiedzieć o wystawach, premierach książek i innych ciekawych wydarzeniach i ubolewam tylko, że tak mało dzieje się w Gdańsku.

anime24.pl
Pozostajemy w klimacie. Co prawda często nowinki pojawią się tam z lekkim opóźnieniem, nie zmienia to jednak faktu, że miło jest mieć miejsce, w którym dość szybko, a co ważniejsze po polsku, można poczytać i pooglądać materiały na temat anime, mangi i gier. Ogólnie ostatnio zauważyłam, że dużo bardziej angażują się w kontakt z fanami i na bieżąco komentują animowo-mangowe wydarzenia, a także sporo udzielają się w komentarzach.


British Council Polska i w sumie wiele innych podobnych profili organizacji z różnych krajów, działających w Polsce oraz profile ambasad i konsulatów, zarówno innych krajów w Polsce, jak i polskich w innych krajach. Oczywiście śledzę ambasadę Japonii i trochę żałuję, że nie studiuję w Warszawie, podobne uczucia wywołują wydarzenia organizowane lub o których dowiaduję się z profilu Centrum Kultury Koreańskiej w Warszawie. A obserwuję też polską ambasadę w Korei, czy ta w Japonii ma jeszcze nie sprawdzałam. A British Council też informuje o wydarzeniach, ale nacisk stawia na edukację. Udostępnia także sporo przeróżnych artykułów, informacje o NT Live, naprawdę przeróżne rzeczy, zajrzyjcie. 

Yuzuru Hanyu Taiwanese FanPage
Ilość wszelakich tego typu fan stron, które lubię mogłabym policzyć na palcach jednej ręki, ale nawet z tak niewielkiej ilości ta jest jedną z najważniejszych. Fakt, że z oryginalnie zamieszczanych postów nie rozumiem nic nie stanowi problemu, bo Fb całkiem dobrze radzi sobie z tłumaczeniem na angielski, ale najważniejsze są zdjęcia. Nie wiem jak wiele czasu na szukanie ich poświęca osoba czy osoby prowadzące tę stronę, ale zawsze jest ich tam bardzo wiele i są bardzo szybko. Są też filmiki, wywiady, ale wszystko oficjalnie i ze sprawdzonych źródeł. 

Crunchyroll
To taki honorable mention, bo chociaż podoba mi się entuzjazm z jakim prowadzone są całe media społecznościowe tego serwisu, to jest tam zdecydowanie za dużo spoilerów.

Trzymajcie się, M

1 komentarz:

 1. Cześć 👋
  Ciekawy blog i ciekawe wpisy.
  Na pewno będę zaglądać tu częściej! :)
  Zapraszam do mnie: shiracoffebook.blogspot.com
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Jesteście dla mnie największą motywacją.
Dziękuję.
<3