sobota, 19 grudnia 2020

Nie tylko w kinie i teatrze 30

Hello!

Otóż 11 grudnia 2020 chodziłam i myślałam sobie, że to wstyd, że w całym roku 2020 nie przygotowałam żadnego wpisu z serii Nie tylko w kinie i teatrze (bo wcześniej w tygodniu zaczęłam robić już podsumowanie roku), po czym tuż przed godziną 22 zobaczyłam - zupełnym przypadkiem - że w teledysku do piosenki Someone You Loved, której słyszałam niezliczoną ilość coverów, ale dopiero tego grudniowego dnia coś mnie poruszyło, aby sprawdzić jej teledysk, występuje Peter Capaldi. A teledysk ukazał się 11 lutego 2019 roku. No wstyd po prostu. Tym bardziej, że to nie jest tak, że nie pamiętam o tej serii. Po prostu cały czas zapisuję sobie kolejne teledyski albo newsy, że jakiś aktor czy aktorka, w jakimś wystąpili i tylko zawsze mam do zrobienia coś innego niż ułożenie ich i opisanie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku pojawi się ich więcej, ale cieszę się, że 30 wpis z serii ukaże się jeszcze w 2020 roku. 

If You Really Love Nothing - Interpol Kristen Steward & Finn Wittrock

Someone You Loved - Lewis Capaldi
Peter Capaldi 

Mam taką teorię, że tego teledysku nie włączałam specjalnie, bo biorąc pod uwagę sam klimat piosenki, można się było spodziewać, że klip będzie... niewesoły. 

Wikipedia twierdzi, że teledysk został nakręcony we współpracy z fundacją promującą oddawanie narządów. Okazuje się także że piosenka ma drugi teledysk, wypuszczony nieco później (którego też wcześniej nie widziałam). A gdyby ktoś się zastanawiał, czy panowie Capaldi są ze sobą spokrewnieni - to tak owszem; przeczytałam, że babcia Lewisa i mama Petera to siostry. 

If You Really Love Nothing - Interpol
Kristen Steward & Finn Wittrock

Ciekawy, klimatyczny, zaskakująco jasno pokazujący to, co chce przekazać, dekadencki (tak chyba sądzę) klip. Jest nawet trochę jak film. Nawet trochę bardziej niż typowe "fabularne" klipy. 

Lonely - Justin Bieber & benny blanco
Jacob Tremblay

Po pierwsze teraz zauważyłam, że ta piosenka i Monster Shawna Mendesa z Justinem to w sumie jedna historia.

Po drugie - klip jest nakręcony w jednym ujęciu (a przynajmniej tak to wygląda i nie będę się zastanawiała, czy tam są ukryte cięcia) i co prawda nie ma w nim - poza Jacobem - prawie nikogo żeby coś zepsuć, ale no właśnie - jeśli chłopak się pomylił, źle stanął, cokolwiek - trzeba było nagrywać od początku. Co na pewno było obciążające dla aktora.
(Poświęciłam się, obejrzałam behind the scenes, ale w sumie nie dowiedziałam się niczego ciekawego)
Po trzecie - znów, nie będę się zastanawiała nad całą symbolikę i metaforyką - bo jest ona dość łatwa do odczytania, ale zakończenie klipu mnie zaskoczyło, Zwróćcie uwagę na lustra, bo koncept lustra i tego, co ono może oznaczać, jest tu istotny.
Po czwarte - ten pusty teatr - WOW.

in the dark - Bring Me The Horizon
Forest Whitaker


Jeśli lubicie snuć teorie o co chodzi w teledyskach, to komentarze pod in the dark to fantastyczne miejsce, aby poczuć się częścią większej społeczności. Poza tym to bardzo dobrze zrealizowany klip, momentami mocno dziwny i niepokojący w swoich założeniach i grafikach, ale  to naprawdę dobry teledysk.

Maniac - Conan Gray
Jessica Barden

Po pierwsze to nie popieram niepodpisywania aktorów w opisach filmów na Youtube. Aktorów i aktorki trzeba i należy podpisywać, a nie poszukiwać obsady klipów w komentarzach. Gdyby nie one, to nie miałabym pojęcia, że dziewczyna w klipie nie jest jakąś przypadkową osobą tylko prawdziwą aktorką. Nie żebym nawet widziała ją w czymkolwiek, ale podobno najbardziej znana jest z roli Alyssy w The End of the F***ing World

LOVE, M

4 komentarze:

 1. Zaraz wszystkiego posłucham. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę przyznać że nie znam tych piosenek ^^ może coś mi się spodoba jak przesłucham :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Szczerze powiem, że nie znałam żadnej z tych piosenek. Rzadko kiedy słucham muzyki innej niż koreańska. Wyjątek robię dla starych polskich piosenek.
  Ale obiecałam sobie, że przesłucham wymienione przez Ciebie piosenki. Oceniałam je, biorąc pod uwagę jedynie muzykę a nie teledyski. A więc:
  Lewis Capaldi - Someone You Loved - 3/5
  If You Really Love Nothing - Interpol - 4/5
  Lonely - Justin Bieber & benny blanco - 3,5/5
  in the dark - Bring Me The Horizon - 2/5
  Maniac - Conan Gray - 4/5

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie jak widać zdecydowanie najbardziej interesują teledyski, ale jeśli chodzi o słuchanie to z tej listy wracam tylko do Maniac.

   Usuń

Jesteście dla mnie największą motywacją.
Dziękuję.
<3