sobota, 12 grudnia 2020

Wanna vol. 5

Hello!
I oto już piąta odsłona wanny w teledyskach! Prawdę powiedziawszy - nie spodziewałam się, że będę to wciąż robić, ale poszukiwanie wanien w wideoklipach stało się w sumie powodem, dlaczego je w ogóle oglądam i już się chyba od tego nie uwolnię. Nie żebym planowała.    

KATIE - ECHO

Oto odcinek specjalny z 5 teledyskami Jolin Tsai. Gdy odkryłam, ile ona ma wanien w klipach miałam nadzieję, że znajdę 10 - wtedy naprawdę zrobiłabym z tego odcinek specjalny. Ale póki co jest tylko 5. Ale jeśli interesują Was teledyski to polecam sprawdzić całą resztę (a jest tego sporo), jej klipy są naprawdę bardzo ciekawe, różnorodne, wkręciłam się w ich oglądanie.

201. Wanna wypełniona diamentami i zalana szampanem!

202. Okey, nie jestem pewna, czy to wanna, czy tylko coś dużego o kształcie jajka, ale to mój wpis więc to, co widzicie w tym teledysku to przykład smutnej wanny.

203. A w tym klipie dowiadujemy się, czemu w teledysku powyżej Jolin była smutna. Te teledyski nawet dzielą jedną i tę samą wannę i nawet te same jej ujęcia. (Ale to dwie różne piosenki więc postanowiłam policzyć je oddzielnie).

204. Piękna wanna, powiedziałabym damski odpowiednik wanny z teledysku do piosenki Want Taemina. Tutaj powinna dostać tytuł zazdrość i zemsta. I plus dla Jolin, że wie do czego wanna służy!

205. A to mój kandydat do teledysku i piosenki 2019. (Piszę to na samym początku lutego 2020, ciekawe kiedy zostanie opublikowane). Włączcie sobie napisy, obejrzycie i znajdźcie wannę.


A teraz koniec odcinka specjalnego!

206. Nie wiem, czy to brak spostrzegawczości, czy zwątpiłam w siebie, ale przy pierwszym oglądaniu tego klipu wydało mi się, że to, co widzę, to wcale nie są wanny. Dopiero, gdy zobaczyłam wideo do japońskiej wersji tej piosenki, uświadomiłam sobie, że tam jednak jest wanna. I to więcej niż jedna.

207. Tak! AOA najwyraźniej potrafi się kąpać! Jak już wiemy to w teledyskowym świecie wcale nie jest takie oczywiste.

208. Tak strasznej wanny i to na samym początku teledysku nie widziałam nigdzie i wątpię, czy kiedykolwiek zobaczę. Ten klip jest bardzo niepokojący. To nie jest teledysk dla ludzi o słabych nerwach. 

209. Widziałam już różne rzeczy, ale żeby wsadzić do wanny członkinię zespołu i przykryć ją jakąś taką odrobinę uschniętą roślinnością prosto z łąki to jeszcze nie widziałam.

210. Jedna z członkiń Oh My Girl (inna niż w klipie powyżej) w tym teledysku czuje silny związek z wodą, który objawia się między innymi: wkładaniem głowy do akwarium, próbami zrobienia zdjęć pod wodą oraz oczywiście przebywaniem w ubraniu w wannie.


211. Niech ktoś mi to wyjaśni, bo ja nie wiem, jak to działa. Yunho jest na dobrej drodze, aby się wykąpać, ale jestem na 99.99% pewna, że w wannie nie ma wody, a jednocześnie poza kadrem jest coś, co mocno paruje i co chyba ma sugerować, że ta woda co jej nie ma, jest gorąca. 

212. Klasyk. Biała koszula. Smutek. Wanna. Teledysk. Biedna stylistka, która musiała układać te włosy. Naprawdę. 

213. Klasyk dwa. Z tym, że w wannie jest kobieta. Reszta się zgadza. Chociaż włosy Jessi chyba trzeba było mniej układać.

214. Zwykle zwróciłabym uwagę, że czystość wody w wannie budzi poważne zastrzeżenia, ale jakimś sposobem tutaj to pasuje.
Lucia - Upon your existence

215. A tu kolejny przykład, gdzie dziwnie biała woda wpasowuje się w estetykę klipu.
Heize - Lyricist

216. Podobno krioterapia jest bardzo relaksująca, dlaczego więc nie spróbować w domu? Potrzeba tylko wanny z lodem, papierosa i alkoholu i efekt relaksacyjny gwarantowany!
Dayday - Test Me

217. Czasami wydaje mi się, że widziałam już wszystko, ale wanny przyozdobionej folią aluminiową jeszcze nie widziałam.
SECRET NUMBER - Who Dis?

218. Nie ma bardziej dramatycznego miejsca do śpiewania niż skraj wanny. Może tylko oparcie się o wannę.
MYNAME - Day by Day

219. Jest coś niepokojącego w wannie pełnej nabojów czy innych pocisków.
KATIE - ECHO

220.Wanna jako teleport do oceanu.
DALsooobin- DIVE

221. Nie wiem, co stało się z wanną w tym teledysku, ale wygląda jak oczko wodne, w którym można się kąpać.
WayV - Turn Back Time

222. Smutną wannę służącą do wspominania dawnych dobrych czasów mamy w tym teledysku.
I LUV - OPEN THE DOOR

223. Całkiem codzienna wanna sugerująca, że Sohlhee potrafi się kąpać!
SOHLHEE - LADY

SOHLHEE - LADY

224. Nie mam pojęcia, co miał przedstawiać ten klip, ale być może jest to metafora smutnego życia karpia.
Samui - I’m Okay

225. Klasyk: biała koszula.
BTOB - Remember that

226. Snap out of it! Tak sobie pomyślałam, bo każdy z członków zespołu miał w klipie moment przebudzenia i tego, co siedział w wannie w ubraniu też.
UNVS - Timeless

227. O tak, dramatyczne granie na gitarze basowej w wannie to zdecydowanie coś, czego brakowało w moim życiu.
BURSTERS - Wherever You Are

228. Przed rozpoczęciem zdjęć do teledysku, członkowie zespołu ciągnęli losy, kto dostanie jaką scenografię. Jinho przepadło siedzenie w wannie. Albo na wannie.
PENTAGON - Dr. Bebe

229. Nie jestem pewna, czy to wanna, sauna czy minibasen, ale ogólnie jest to bardzo ciekawe i możecie mi napisać, co myślicie.
J-Tong - Mi-yan

229. Jak na tak niesubtelną, absolutnie jednoznaczną, niepozostawiającą żadnego pola do interpretacji piosenkę, fakt, że dziewczyna w wannie jest w koszuli jest naprawdę bardzo zaskakujący.
Sik-K X Coogie - Wet The Bed

230. Brakowało mi animowanych teledysków, szkoda, że wanna jest w nim tylko dlatego, że jego fragment dzieje się w łazience.
Hash Swan - Teenage in Closet

231. Naprawdę nie wiem, czemu ta wanna jest na zewnątrz, ale cieszę się, że najwyraźniej nie służyła do zbierania deszczówki, bo członkini zespołu, która przez chwilę w niej siedziała, na szczęście nie wyglądała na przemoczoną.
My Darling - Dramatic

My Darling - Dramatic

232. Bighit wykupiło udziały w SourceMusic, więc GFRIEND jako prezent powitalny dostał wannę.
(Ja się śmieję i tak naprawdę nie mam nic złośliwego na myśli, ale pojawiały się głosy, że cały ten teledysk to plagiat pomysłów z klipów BTS, a wystarczy nie być zamkniętym w bańce, aby na przykład zauważyć, że coś podobnego zrobił WINNER w teledysku BABY BABY, to mi pierwsze go głowy przyszło)
GFRIEND - Crossroads


233. W ubraniach w wannie być można, ale w butach to już nie!
Gen Neo - OVER YOU

234. Coś musi być na rzeczy w tym, że wanna jest miejscem, które zapewnia poczucie bezpieczeństwa.
nautilus - Utopian

235. Gdy zobaczyłam zdjęcia promujące i Leedo w wannie nie wierzyłam, że wanna będzie w teledysku - zbyt wiele razy już dałam się złapać na takie fałszywe obietnice. ALE wanna w teledysku jest, piosenka ma tytuł To be or not to be i chyba nie muszę pisać, że prawie zaczęłam krzyczeć, gdy okazało się, że to główny singiel z płyty (Być albo nie być -> Hamlet -> Szekspir -> Szekspir w k-popie <3). Sama wanna jest tak straszna i demoniczna jak zapowiadały zapowiedzi.
ONEUS - TO BE OR NOT TO BE

236. Smutna wanna jest smutna. Nie napisali, że żaden telefon nie ucierpiał podczas kręcenia teledysku, więc przyjmuję, że stała się także miejscem morderstwa tej słuchawki.
SONGJIEUN - False Hope

PS Jeśli nie znacie piosenek Song Ji-eun to powinniście poznać, szczególnie Don't Look At Me Like That!

237. Naprawdę mam nadzieję, że w tej wannie była woda a nie soju!
Jessi - Numb

238. Zastanawiałam się i zastanawiałam, gdzie widziałam podobnie wypełnioną klejnotami wannę, aż sobie przypomniałam - Taylor Swift miała podobną tylko srebrną w Look What You Made Me Do!
CHECKMATE - DRUM

checkmate - drum

239. Widziałam już piłeczki z basenu w wannie, ale naprawdę nie jestem pewna, czy widziałam psa w okularach wannie więc daję dodatkowe punkty!
C.I.V.A - 왜 불러

240. Ten teledysk jest tak straszny, że boję się go oglądać, ale na jakiś zdjęciach promocyjnych albo zapowiedzi widziałam, że powinna tam być wanna, więc wierzę na słowo.
AHN YE EUN - Trumpet Creeper

241. To może być teledysk z największą liczbą wanien w jednym pokoju jaki widziałam.
NATURE - Girls

PS Już zdarzyło mi się wspomnieć o tej piosence na blogu - w całkiem porządnym tekście: Dziewczęce podejście do mrocznego konceptu w k-popie

242. Myślałam, że widziałam już wiele dziwnych wykorzystań wanny, ale w tym klipie wanna pojawia się w jednym ujęciu i zupełnie nie mogę pojąć sensu, dlaczego dziewczyna miała w niej siedzieć. Propsy dla choreografa za kreatywność (?).
BLACKSWAN - Tonight

243. Zwykle cokolwiek jest w wannie i jest podobne do kwiatów albo ogólnie jest jakąś rośliną - jest prezentowane w tej wannie bardzo estetycznie. Tutaj nie do końca.
EZ Kim - Straw

244. W tak kreatywnym, dziwnym, retro klipie wanna nie została wykorzystana, chociaż była. Powinnam naprawdę zacząć przyznawać punkty i ten teledysk dostałby od razu minus sto.
WJSN CHOCOME - Hmph!

245. "Bo kupił zły odcień różowego!"
BLACKPINK – Lovesick Girls

Ten odcinek wanien w teledyskach będzie wyjątkowo specjalny, bo oto 5 kolejnych wideo, które mniej lub bardziej są teledyskami, ale w których jest wanna!

246. BIBI dostała wannę na scenę. Jeśli to nie świadczy o popularności wannowego trendu, to nie wiem co świadczy.
BIBI - Restless [Studio M Stage]

247. CLC w zapowiedzi comebacku z piosenką Helicopter ma wannę. A dokładnie ma Yujin siedzącą w wannie.
CLC - VISUAL FILM : [I'M ···]

248. Sunmi (jedna z królowych wanien) ostatnio nie miała wanny w teledyskach do głównych singli, ale w specjalnym wideo do piosenki Borderline pokazuje jedno z najlepszych wykorzystań wanny jakie widziałam.
SUNMI - BORDERLINE Special Video

249. Dowiaduję się dzisiaj o tylu rodzajach wideo: i visual film, i special video, i visualizer.
Rosy (로지) – a Bottle of Rosé [VISUALIZER]

250. A to "dziękuję wideo", w którym Jackson kąpie się z setką kaczuszek do kąpieli i z przynajmniej jedną ma podejrzaną relację.
100 Ways Jackson Wang LOVES YOU

 W przyszłym roku dobijemy do 300 klipów z wannami!

LOVE, M

13 komentarzy:

 1. Hah fajny pomysł z tym postem :D Nie znałam żadnej z tych piosenek, ale to nie są moje klimaty :D
  weruczyta

  OdpowiedzUsuń
 2. haha nawet nie zwróciłam uwagi, jak dużo w teledyskach jest wanien. Gdyby policzyć samochody w teledyskach, byłoby ich pewnie więcej.
  Znam jedną piosenkę z wanną, której nie ma na liście. ALi "Don't Act Countrified"
  https://www.youtube.com/watch?v=Bm95DaRBwMs

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypomniała mi się inna piosenka
   Geeks "Wash away"
   https://www.youtube.com/watch?v=OTRGehVo_JM

   Usuń
  2. Możliwe, że byłoby więcej, ale samochody nieczęsto wykorzystywane są w jakiś kreatywny sposób albo wyrobiły sobie jakiś symbolizm.
   Dzięki za piosenkę, na pewno pojawi się w 6 odsłonie tej serii!

   Usuń
  3. i jeszcze jedna, bardzo przeze mnie lubiana
   Zion.T "Eat"
   https://www.youtube.com/watch?v=Ibb5RhoKfzE

   Usuń
  4. to już ostatnia, obiecuję xd
   jedna z bardziej optymistycznych piosenek zespołu Nell - "Ocean of Light"
   https://www.youtube.com/watch?v=0Ze0TVXXHJ4

   Usuń
  5. Sprawdziłam i nie wiem, jakim cudem piosenki "Eat" nie było na żadnej z 5 list! Jak dla mnie im więcej teledysków, tym lepiej!

   Usuń
  6. no dobrze, to jeszcze jedna :)
   Nasty Nasty "Knock" w 2:19
   https://www.youtube.com/watch?v=5MTNJALBXzs

   Zapraszam również na swojego bloga
   http://sobiepop.blogspot.com/

   Usuń
  7. a tutaj trochę makabryczna scena z wanną
   LeeSsang "Ballerino"
   https://www.youtube.com/watch?v=G3qS8dD4kOk

   Usuń
  8. znalazłam kolejną piosenkę z wanną. Przez Ciebie oglądam kpopowe teledyski szukając wanien. To jakieś skrzywienie xd
   https://www.youtube.com/watch?v=JSHL-YTxRZQ

   Usuń

Jesteście dla mnie największą motywacją.
Dziękuję.
<3