środa, 4 października 2023

(Prawie) wszystkie miasta świata

 Hello!

Dziś chciałabym pokazać Wam mały projekt, który zrobiłam w prezencie dla mojej koleżanki - zapalonej podróżniczki!

Wyszywane zabytki świata

Budowle świata wyszywane haftem krzyżykowym

Wyszywanka jest unikalna, jedyna w swoim rodzaju - jednym słowem: jedyna na świecie! Po pierwsze i najważniejsze - wzory poszczególnych charakterystycznych budynków z różnych miast świata, co prawda były inspirowane pixel artami dostępnymi w interencie, ale trzeba było je wyskalować, aby pasowały do założonego miejsca, a część - trzeba był wymyślić i opracować zupełnie samemu. Robił to w większości mój brat w programie Sandbox. W sumie to powinnam była zacząć od tego, że musieliśmy wymyślić, które w ogóle budynki wziąć pod uwagę do tego projektu. Wydaje mi się, że były nawet jakieś pomysły, które gdzieś po drodze upadły, bo by się nie zmieściły lub nie wyglądały ładnie i charakterystycznie w taki niewielkich rozmiarach (wysokość 23 krzyżyki, długość 20 - jeśli dobrze policzyłam, to co widać na zdjęciu). Inną zagwozdką było to, jak ustawić wybrane zabytki, które powinny być obok siebie i które w środku - i to także chyba wyszło nam całkiem zgrabnie.

Drugą rzeczą było dobranie kolorów oraz nici do wyszywania. I wydaje mi się, że odcienie udały się wyjątkowo akuratnie - szczególnie błękitno-biała nitka, którą znalazłam trochę przypadkiem, wypada bardzo efektownie.

Haft krzyżykowy zabytki świata

Możemy zrobić mały konkurs - napiszcie mi, co za zabytki i w jakich miastach świata są widoczne na wyszywance, a ja wyślę Wam pocztówkę z Ostrołęki! 

Zapraszam na blogaskowego Facebooka oraz mojego Instagramy (bookart_klaudia) oraz redaktorskie_drobnostki!

LOVE, M

5 komentarzy:

Jesteście dla mnie największą motywacją.
Dziękuję.
<3