czwartek, 11 września 2014

Studia?

Hello!
Niedawno wróciłam z Warszawy z targów edukacyjnych. Liczyłam, że wyprawa pomoże mi zdecydować się na jakiś konkretny kierunek studiów w mojej wypatrzonej stolicy, ale jeszcze bardziej namieszała mi w głowie. Okazało się, że na Uniwersytecie Gdańskim jest chyba z 10 kierunków,  na które z chęcią bym się wybrała. A co lepsze, miałabym realną szansę się tam dostać.  Chociaż mocno się zdziwiłam gdy na ulotce przeczytałam, że na dziennikarstwo potrzebny jest i WOS, i historia, bo przeważnie przedmioty te są wymienne. Ale za to na historię, filologię polską czy angielską mogę się wybierać. Ewentualnie na historię sztuki. Wypatrzyłam też, aż 4 naprawdę interesujące kierunki: krajoznawstwo i turystyka historyczna, zarządzanie instytucjami artystycznymi, ze specjalnością sceniczno-menadżerską, wiedzę o teatrze i wiedzę o filmie i kulturze audiowizualnej. Jednak problem z tymi kierunkami, oraz reżyserią teatralną na Akademii Teatralnej w Warszawie, jest taki, że nie wierzę, że znajdę po nich pracę. I to jest chyba moja największa bolączka, tak pogodzić wybór, aby było to coś co mi się podoba i żeby mieć pracę. Póki co trwają intensywne konsultacje z mamą i ze znajomymi studentami, ale wniosek jest przeważnie jeden: dwa kierunki.


To mniej więcej ja dzisiaj jak wróciłam.
 
Jakiś taki smętny nastrój tu ostatnio wprowadzam, ale dzisiejsza notka jest napisana głównie, aby przeczytać komentarze. Jeśli ktoś ma dla mnie jakieś rady czy sugestie to ja bardzo chętnie.

Pozdrawiam, M

11 komentarzy:

 1. Dwa kierunki wzajemnie się uzupełniające to rzeczywiście dobry pomysł, jednak gdy każdy pojedynczy według Ciebie (niestety - według mnie też) kiepsko rokuje, to nawet połączone niewiele dadzą. ;) Ogólnie po humanie ciężko znaleźć kierunek powszechnie uważany za przyszłościowy (oprócz prawa, ale tu też celowałabym w najlepsze uczelnie w kraju, UJ/UW). Myślałaś o MISHu? Można tam studiować dwa kierunki jednocześnie, dowolne, wybierasz sama. Ciekawym kierunkiem do rozważenia jest też dziennikarstwo (powtórzę po raz kolejny - na dobrej uczelni, na niektórych są bardzo ciekawe specjalności i limit miejsc 20-30 os, więc matura musi być zdana świetnie) i filologia - ale błagam, nie angielska ;) angielskiej jest przesyt, warto zainteresować się bardziej orientalnymi językami. Świetnym przykładem jest sinologia, ale tu już trzeba być mega pasjonatem, a nie iść żeby COŚ sobie postudiować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastanawiałam się nad MISHem, ale z tego co czytałam wynikało, że nie mogłabym studiować tak jak bym chciała. Chociaż może po prostu nie doczytałam wszystkiego. Rozważałam prawo i psychologię, ale obawiam się utknięcia w papierkach czy tak generalnie w jednym miejscu. Dziennikarstwo też i to chyba byłoby najlepsze dla mnie, bo może nie siedziałbym przynajmniej w jednym miejscu.
   I dziękuję, za tak wyczerpujący komentarz :)

   Usuń
 2. a o jakich miastach myslisz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do tej pory nie rozważałam niczego innego jak Warszawa, ale ten Gdańsk też mi się podoba.

   Usuń
 3. Ach, chciałabym się wrócić na studia :)
  Nie wybrałabym żadnego z wymienionych przez Ciebie kierunków ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Polecam studiowanie w Gdańsku :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Z chęcią bym pomogła ale jak na razie kwestia studiów jest dla mnie obca :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dwa kierunki to chyba jedyny rozsądny wybór. Takie kierunki są fajne, ale co z tego, skoro ludzi po nim jest w nadmiarze? Teraz to jest chyba problem polowy ludzi...

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja jeszcze mam trochę czasu, żeby pomyśleć o studiach :) mniej więcej wiem już co by to miało być, ale nadal nie mam pewności. Wybór jest ciężki. Życzę powodzenia i żebyś znalazła coś dla siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Teraz, to można studiować nawet i trzy kierunki jednocześnie :) ja też nie wiedziałam jaki kierunek wybrać... aż w końcu po roku i tak zrezygnowałam :D bo doszłam do wniosku, że studia nie są dla mnie ... :) dasz radę - jesteś mądra, więc myślę, że sobie poradzisz bez problemu

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Jesteście dla mnie największą motywacją.
Dziękuję.
<3

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...