czwartek, 20 kwietnia 2017

1448. Broń swojego entuzjazmu przed sceptycyzmem innych.

Hello!
Plan na dzisiejszy post był inny. Zasadniczo notka czekała sobie gotowa do opublikowania od dłuższego czasu. Z tym, że gdy do niej zajrzałam okazało się, że oprócz tytułu i "Hello" jest pusta. Nie jestem tym faktem zachwycona, bo spędziłam nad nią sporo czasu, nie mam pojęcia, dlaczego się nie zapisała. Dzisiejsze popołudnie to niezbyt fortunny czas. Ale niezawodnie z pomocą przybywa Jason H. Brown i jego "Duży Mały Poradnik Życia". Nie wiem, co bym zrobiła bez tej książki.1456. Aspiryna to aspiryna. Kupuj najtańszą. - Potwierdzam, warto zapytać w aptece i może się okazać, że zamiast 24 złotych za lek na przeziębienie, zapłacicie 12.

1459. Wyróżniaj się w tłumie. - Oklepane to hasło, ale widać warto je powtarzać. 

1463. Nigdy nie przysmażaj bekonu na golasa.
1464. Nigdy nie kucaj w ostrogach.
Przypuszczam, że ktoś, pewnie nawet kilku ktosiów, musiał i jedną, i drugą rzecz kiedyś zrobić i rezultaty były... bolesne. To chyba trochę tak jak z napisami w instrukcjach obsługi,  typu nie prać kota w pralce. Skoro o tym napisali, to ktoś musiał wpaść na taki genialny pomysł.

1466. Czytaj biografie osób, które odniosły sukces. - Ostatnio doszłam do wniosku, że biografię lubię, ale oglądać. Z jakiegoś powodu te czytane, nie oddziałują tak silnie, jak pokazane kolej życia danej osoby na ekranie. Ale cel zasadniczo jest jednak ten sam - zainspirować się.

1467. Pamiętaj, że nie masz starać się, żeby ludzie cię lubili, to ty masz lubić ludzi. - Bardzo podoba mi się to zdanie i bardzo chciałabym, aby to było takie łatwe jak jego przepisanie z książki. W praktyce to chyba najcięższa do wykonania porada ze wszystkich. Chociaż istnieją ludzie, którzy naturalnie lubią innych, na pewno dla nich nie jest to aż takie trudne. To zdanie mogłoby być punktem wyjścia do dłuższego teksu, bo można na sprawę spojrzeć z bardzo wielu stron.

1470. Zadaj sobie pytanie, czy to, co robisz dzisiaj, przybliża cię do tego, co chcesz robić jutro. - To też oklepane, chyba że Brown był pierwszy. W moim przypadku odpowiedź na to pytanie brzmi 'nie wiem'. W sumie jeśli dziś posiedzę nad teorią słowotwórstwa, to jutro nie będę siedziała na ćwiczeniach przerażona, ale pytanie czy chcę jutro iść na zajęcia, a jak nie chcę to nie muszę czytać podręcznika.... Także nie wiem, co chcę robić jutro. To pytanie może prowadzić do niepokojących rezultatów.

1471. Kiedy ktoś ci coś daje, nigdy nie mów: "Nie trzeba było". - To już chyba było, że często najlepszą odpowiedzią jest po prostu 'dziękuję'.

1472. Pamiętaj, że jedyne głupie pytanie jest to, które chciałeś zadać, ale nie zadałeś. - Oraz, że nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

1476. Nie oczekuj odmiennych rezultatów takiego samego zachowania. - To też już gdzieś słyszałam. Zastanawiam się właśnie, czy Brown, jeśli to jego oryginalne stwierdzenia (chociaż wiem, że ustalenie prawa własności do zdania byłoby niesamowicie trudne) nie powinien był ich zastrzec i popierać pieniądze za wykorzystywanie. 


Trzymajcie się, M2 komentarze:

  1. "Nigdy nie przysmażaj bekonu na golasa" - muszę sobie wziąć to do serca :D

    OdpowiedzUsuń
  2. "Pamiętaj, że nie masz starać się, żeby ludzie cię lubili, to ty masz lubić ludzi"- odnośnie Twoich uwag do tej myśli, naprawdę fajnie by było, gdybyś rozwinęła temat :)

    OdpowiedzUsuń

Jesteście dla mnie największą motywacją.
Dziękuję.
<3