sobota, 23 października 2021

Ulubione piosenki z dram #4

 Hello!

Kolejna porcja piosenek z dram, które spodobały mi się w ciągu ostatniego mniej więcej roku! Roku i dwóch tygodni dokładnie, bo poprzedni wpis z tego cyklu ukazał się 7 października 2020 roku. Można je znaleźć w podstronie Wszystko, co napisałam i jest związane z Koreami. Ponadto, jeśli będzie działało tak, jak bym chciała, to uwaga - jest playlista z piosenkami z dzisiejszego wpisu! Nazywa się Drama OST 4 i mam nadzieję, że odnośnik działa. Na moim profilu są też playlisty z piosenkami z poprzednich wpisów i nawet już tworzy się lista do kolejnego. Są też playlisty na inne potencjalne wpisy - pełne spoilerów to Spotify! 

Na marginesie - to, że znam i polecam te piosenki, nie oznacza automatycznie, że oglądałam dramy, z których pochodzą!

You're My Light: Lacrimosa - Park Won


1. with you - The Rose
drama: Tofu Personified 

Nie wiem, jakim sposobem ta piosenka nie znalazła się w dramowym zestawieniu w zeszłym roku. Bardzo, bardzo ją lubię. Jeśli szukacie wieczorowej piosenki trochę w stylu kołysanki - to to jest dokładnie utwór, który powinniście przesłuchać. Cudo!

2. I won't let you go - NOIR Lee Junyong & Yang Siha
drama: My Wonderful Life

To jest idealny przykład zupełnie przypadkowej piosenki z dramy, która mi się spodobała. I na dodatek znalazłam ją nie na Youtube tylko na Spotify, przy okazji szukania czegoś zupełnie innego. W każdym razie - piosenka jest odrobinę podobna do with you, także spokojna nieco mniej kołysankowa. Naprawdę warto przesłuchać. 

3. Finding You - Kwon Sool Il
drama: Color Rush

Wygląda na to, że dzisiejsze zestawienie charakteryzuje się spokojnymi, balladowymi piosenkami. A jednocześnie z do tej pory wymienionych - ta muzycznie jest chyba najciekawsza, a Kwon Sool Il ma momentami zaskakująco nieoczywisty głos. 

4. You're My Light: Lacrimosa - Park Won
drama: Sisyphus: The Myth

Ta piosenka jest nieco bardziej dramatyczna niż poprzednie i spodobała mi się od pierwszych sekund. Jest też nieco tajemnicza i bardzo emocjonalna. 

5. SPARK - A.C.E
drama: Light on Me

W końcu coś żywszego! Ale w dość nieoczywisty sposób. Musicie koniecznie posłuchać tej piosenki, bo jest świetna! 

6. Breaking Down - Ailee
drama: Doom at Your Service

Cóż, prawdopodobnie bezsprzecznie najlepszym elementem całej dramy Doom at Your Service była jej ścieżka dźwiękowa, a piosenka wykonywana przez Ailee - najlepszym elementem OST. Jest podobnie dramatyczna jak You're My Light, więc jeśli jedna albo druga Wam się spodobały powinniście sprawdzić je nawzajem.

Na specjalną uwagę zasługuje także piosenka TXT Love Sight z tej dramy. 

LOVE, M

6 komentarzy:

 1. Nie mój temat, więc tym razem,jest mi trudno się wypowiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trudno mi się wypowiedzieć, bo niestety nie jest to mój ulubiony gatunek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie oglądałam tych dram, więc nie znałam wymienionych piosenek, ale przesłuchałam je wszystkie.
  Breaking Down od Ailee jest świetne! Zahacza o rock. Oprócz popowego Spark, reszta to trochę takie typowe dramowe ballady, co nie znaczy, że są złe.

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam serdecznie ♡
  Uuuu jak najbardziej mój klimat! Nie widziałam tych dram, dlatego chętnie posłucham piosenek :) ... a później zrobię sobie seans :)
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam żadnej piosenki z tego zestawienia, ale ostatnio mam wieczorami ochotę na muzykę, więc takie "kołysanki" chętnie przygarnę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ulubione piosenki z dram
  hm jest tego mnóstwo

  BAEKHYUN) - My Love
  LEE MOON SAE -A welcome rain
  KANG IN SOO & LEE SANG - Wish For You | Wish You
  NOH PHOULUANG -Ost. Nitiman The Series ( problem z wyszukaniem tytułu piosenki)
  YU -Blue Lover
  i wiele wiele innych

  OdpowiedzUsuń

Jesteście dla mnie największą motywacją.
Dziękuję.
<3