wtorek, 25 sierpnia 2015

Czego chcieć więcej ("Galavant")

Hello!
Jeśli macie kiepski humor, a lubicie klimaty bajkowo-rycersko-średniowieczne z przymrużeniem oka i trzy godziny wolnego czasu to musicie koniecznie obejrzeć "Galavanta". Oni tam śpiewają. A czasami nawet tańczą.


W skrócie: Galavant jest dzielnym rycerzem, któremu król porwał ukochaną. Jak się okazuje Madalena po przemyśleniu wszelkich za i przeciw postanawia wyjść za króla odrzucając bezwarunkową miłość Galavanta. Jakiś czas po tych wydarzenia w domu mocno już zapuszczonego i nieprzypominającego siebie rycerza pojawia się księżniczka Isabella i prosi go o pomoc. Wyruszają na przygodę w celu uratowania rodziców dziewczyny i Madaleny, która niekoniecznie chce być ratowana.


Serial jest niesamowicie i czasami wręcz niedorzecznie zabawny. Jego humor odwołuje się często do dość pierwotnych i barbarzyńskich instynktów, ale ważniejszą zabawową rolę odgrywają interakcje pomiędzy bohaterami. Oczywiście w formie piosenek. Takim sposobem dostajemy utwór o piratach, których statek utknął na górze, mnichach ze ślubem śpiewania czy o towarzyszach w podróży, którzy z czasem zaczynają człowieka niesamowicie irytować, a potem się do tego przyzwyczajasz. Ma to tworzyć klimat XIII- wiecznej przygody. W drugim odcinku jest turniej rycerski, jednak finałowa para jest niezdolna do walki. Jeden za dużo trenował, aby wrócić do formy, a drugi, nie z własnej woli, za dużo wypił, dlatego turniej wygrał ten, który pierwszy się podniósł. Albo na przykład gdy nasz bohater ma właśnie "swój moment" i próbuje to zaśpiewać to co chwila coś lub ktoś mu przerywa.


Serial ma tylko 8 odcinków po około 22 minuty i kończy się w taki sposób, że gdyby nie to, że drugi sezon ma jednak powstać to oglądanie go, byłoby niewskazane. Nie daje to zbyt wiele czasu, aby dobrze poznać nasze postaci. Najważniejsze to oczywiście Galavant, król Ryszard i Madalena. Towarzysze naszego głównego bohatera czyli Isabella i Sid  prawie nie posiadają charakteru, chociaż Isabella to twarda zawodniczka. Dużo ciekawszy jest za to przyjaciel i ochroniarz króla- Gareth.

To była przydługa piosenka i Galavantowi zabrakło oddechu.
To niesamowite, ale ten serial sam do siebie ma dystans. Widać to bardzo dobrze przez cały sezon, ale w ostatniej piosence, gdy śpiewają o oglądalności to łapie za serce i gdyby drugi sezon miał nie powstać to ten ktoś w stacji, który pozwolił to zaśpiewać, powinien zacząć się martwić niezadowolonymi widzami gotowymi do interwencji. Na szczęście drugi sezon powstanie. To oznacza, że konwencja choć dość dziwna jednak się sprawdziła.

Wszystkie gify oczywiście z tumblra
Wiele rzeczy sprowadza się do faktu, że serial będzie miał kolejny sezon. Przemiana naszego bohatera z egocentrycznego "palanta w puszcze" w ideał rycerza jeszcze się nie zakończyła. Nie wiadomo też co będzie z królem Ryszardem. I chociaż to on ma być tym złym- podbija, pali wioski, zabija ludzi- to jakimś cudem naprawdę zależy mu na Madalenie i cudnie się ogląda, gdy próbuje się stać dla niej bardziej męski i zabawny. Niezaprzeczalnie jest brutalem, ale trochę go szkoda, gdy się tak stara, a nie widzi, że królowa zabawia się z błaznem.Jednak najcudowniejszy w tym wszystkim jest fakt, że to musical w odcinkach z idealnie dobranymi do momentu piosenkami z sensownymi, dobra nie zawsze, ale na pewno zabawnymi słowami i prostymi melodiami.

Trzymajcie się, M6 komentarzy:

 1. Ale mi się to podoba! Lubię takie kilmaty, serial ląduje na mojej liście "do obejrzenia" :D Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. I kolejny serial, który wygląda..ciekawie:>

  OdpowiedzUsuń
 3. To zdecydowanie serial dla mnie. Koniecznie muszę obejrzeć :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurczę, zaintrygował mnie ten serial! Chętnie bym go obejrzała, ale póki co czas mi nie pozwala... Niemniej jednak zapisałam go sobie na liście do obejrzenia :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Boże jak tylko zobaczyłam gify pomyślałam : Ta dziewczyna czyta mi w myślach ! Próbuję(bezskutecznie) wybić na razie sobie z głowy Once Upon a Time( robię darmową reklamę seriali ABC w moim mieście xd ) i znaleźć coś innego do roboty . A tu taki serial ! No cóż, lecę przeszukiwać internety, a Tobie bym poleciła według mnie dość ciekawy serial , mający premierę na TVP1 - "Dama w czarnym welonie " . Gotowy obejrzenia . ;)
  http://tworczoscgabrielaanastazji.blogspot.com/ http://pogadanki-plepleple.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Jesteście dla mnie największą motywacją.
Dziękuję.
<3