niedziela, 20 marca 2016

Ralely

Hello!
To ostatni post opisujący anime, które widziałam, od tej pory będą się one pojawiać w formie "ostatnio obejrzałam" albo podobnej, gdy uzbiera mi się odpowiednia ilość serii do opisania. A dziś 4 tytuły, które są zaklasyfikowane gatunkowo jako odwrócony harem, a jedynym słusznym wnioskiem płynącym z ich oglądania jest to, że to najgłupsze anime jakie istnieją.
Chociaż nie jestem pewna czy "Vampire Knight" się do nich zalicza.

To nie do końca tak, ale nie mogłam się powstrzymać.

"Diabolik Lovers"
Zaczniemy od najgłupszego. Fabuły w nim raczej nie uświadczysz, chociaż coś tam niby sensownego próbują pokazać, bez skutku. Posiada 2 sezony, co gorsza obejrzałam oba i istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie kolejny. I pewnie trzeci także obejrzę z nadzieją, że będzie miał więcej sensu. W sumie anime polega na tym, że z głównej bohaterki wysysana jest krew, bo najpierw jedna, a potem druga rodzina wampirów ubzdurały sobie, że jest ona kimś ważnym. A sama bohaterka bardziej przypomina marionetkę niż postać.


Z powodu wyjazdu ojca Yui Komori musi zamieszkać w dużej, ponurej rezydencji, w której zastaje sześciu tajemniczych mieszkańców. Dziewczyna jest przerażona ich zachowaniem, jednak kiedy z powodu upadku rani się, a na widok krwi nieznajomi dosłownie się ślinią, Yui zupełnie traci głowę. Próbuje odnaleść wyjście, ale zdążyła już wpaść w pułapkę - wszystkie drzwi są zamknięte, a telefony nie działają. Główna bohaterka zaczyna rozumieć, że stała się ofiarą wygłodniałych wampirów, a ucieczka nie będzie łatwa. (shinden.pl)


"Amnesia" 
Bohaterka tego anime jest jeszcze bardziej irytująca niż opisanego powyżej.

 
Pierwszego kwietnia, o poranku, nasza bohaterka budzi się i odkrywa, że nic nie pamięta. Nagle pojawia się przed nią tajemniczy chłopiec – przedstawia się jako “duszek” o imieniu Orion. Dziewczyna postanawia z jego pomocą jakoś odzyskać swoje wspomnienia… aż w pewnej chwili dzwoni telefon. Nie rozpoznaje ona imienia na wyświetlaczu, ale nieznajomy podobno jest jest “chłopakiem” – bohaterka postanawia się z nim spotkać, choć pomimo największych wysiłków, nie jest w stanie przypomnieć sobie jego twarzy. (shinden.pl)Normalny człowiek po 3 akcji ze zmianą świata zrozumiałby, że chyba tak się po prostu musi dziać i trzeba się z faktem pogodzić.  Oczywiście dobrze to wyjaśnić, ale nierozgarnięcie głównej bohaterki przekracza po prostu wszelkie skale. Na szczęście jej męscy towarzysze byli bardzo ciekawie i różnorodnie wykreowanymi postaciami więc jakoś łagodzili głupotę bohaterki.

"Dance with Devils"
Nie dość, że harem, demony to jeszcze śpiewają. I to nawet ma fabułę, widać jednak się da. Ale ja zostałam kupiona śpiewaniem. I niby wiedziałam, że istnieją anime, w których głównymi bohaterami są muzycy to jednak odkrycie tego było dość zaskakujące, bo tak naprawdę ta muzyka jest całkowicie niepotrzebna, a jednocześnie to niesamowicie miły dodatek. Najczęściej piosenki to najzabawniejsze części odcinka.


Ritsuka Tachibana to dziewczyna mieszkająca w Shiko wraz z matką, Marią. Wiedzie tam spokojne życie uczennicy drugiej klasy liceum Akademii Shika. Wszystko ulega zmianie pewnego dnia, kiedy w pobliżu Ritsuki pojawiają się demony w postaci przystojnych mężczyzn. Z pewnego powodu dziewczyna zdaje się je przyciągać... (shinden.pl)


"Vampire Knight" i "Vampire Knight Guilty"
Na długi czas zapomniałam, że oglądałam to anime. Dopiero gdy sprawdzałam jednego z aktorów głosowych ku mojemu zdziwieniu okazało się, że je widziałam. Na potrzeby tej notki musiałam obejrzeć jeszcze raz przynajmniej ostatni odcinek. To nieco mówi o wartości tego anime. Ale już po pierwszych sekundach całkiem sporo sobie przypomniałam. Wiem, że rozwiązania problemów bohaterów okazują się dużo bardziej nieoczywiste i dziwne niż można było przypuszczać. Można pooglądać, ale nawet jak na anime bohaterowie mają wyjątkowo wielkie oczy.


Yuuki będąc małą dziewczynką zostaje uratowana przed wygłodniałym wampirem, co dziwne, przez przedstawiciela tej samej krwiopijczej rasy. Powierzona pod opiekę dyrektorowi Akademii Cross, zaczyna uczęszczać do Dziennej Klasy. Szkoła ma nietypowy charakter, ponieważ odbywają się tu rуwnież zajęcia Klasy Nocnej, której uczniami są wampiry. Żeby żyć w symbiozie z ludźmi, zamiast tradycyjnego posiłku w postaci krwi, zażywają tabletki, które ją imitują. Wszystko zostaje utrzymane w sekrecie, tylko dzięki staraniom dwóch prefektów - Zero Kiryuu, któremu kilka lat wcześniej wampir wymordował rodzinę, oraz Yuuki. Główna bohaterka zadurza się w wampirze Kaname, swoim wybawicielu z dzieciństwa. Oprócz tego epizodu, dziewczyna nie pamięta jednak nic ze swojej przeszłości. (shinden.pl)


Taka ciekawostka: trochę niechcący natknęłam się na fandom tego tytułu i mocno się zdziwiłam. Z tego co tam zobaczyłam, przeczytałam wynika, że manga ma duże grono bardzo oddanych fanów. Naprawdę nie wspominałabym o tym, ale dość mocno wyróżniają się na tle innych fandomów, na które wpadłam. Prawdopodobnie możne to także oznaczać, że manga sama w sobie jest całkiem niezła. 

Pozdrawiam, M

4 komentarze:

 1. Może kiedyś się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kobieto, poczekaj, ja się dopiero w to wciągam a Ty co i rusz nowe propozycje mi dajesz :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie tak się ostatnio zastanawiałam czy może nie zabrać się za jakieś anime :) Przynajmniej będę miała z czego wybrać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Można pooglądać, ale nawet jak na anime bohaterowie mają wyjątkowo wielkie oczy." hehe ;]

  Ja tam z reguły wolę klasyczne haremy! ;d

  OdpowiedzUsuń

Jesteście dla mnie największą motywacją.
Dziękuję.
<3