piątek, 18 marca 2016

Znaleziono odpowiedzi ("Wszystko co powinnaś wiedzieć o miesiączce")

Hello!
Wróciłam do domu i kompletnie nie miałam pomysłu na dzisiejszy wpis. Na szczęście tuż po wejściu do pokoju rzuciła mi się w oczy książeczka "Wszystko co powinnaś wiedzieć o miesiączce".


Książkę tę dostałam koło dziewięciu lat temu i to na własną prośbę, byłam ciekawskim dzieckiem i znalazłam odpowiedzi na większość moich pytań, a także sporo różnego rodzaju interesujących informacji. Tytuł podzielony jest na trzy części. W pierwszej całkiem dokładnie opisano miesiączkę z biologicznego punktu widzenia. W kolejnej "dzień po dniu" opisano co dzieje się w organizmie, jak możesz się czuć i jak możesz się zachowywać. Trzecią część stanowią odpowiedzi na pytania, na przykład o badanie ginekologiczne. A na okładce znajduje się tarcza, którą można obracać i sprawdzić co dzieje się poszczególnego dnia cyklu.

"Wszystko co powinnaś wiedzieć o miesiączce" jest bogate w bardzo praktyczne porady, świetnie wyjaśnia kwestie związane z wyborem pomiędzy tamponami i podpaskami, ale można tam znaleźć również ciekawostki, informacje o hormonach i całkiem sporo zachęt do wysiłku fizycznego.

Ponad to w książce jest całkiem sporo ilustracji, które mi jednocześnie wydają się nieładne i sympatyczne. To chyba nie do wytłumaczenia, ale to nic. Cały tytuł utrzymany jest w kolorach różowo-czerwonych, a powtarzającym się motywem są kwiatki. Podsumowując książka jest bardzo ładnie wydana.

Ta książka może być świetnym prezentem, ale raczej właśnie mamy dla córki, albo dziewczyny dla samej siebie; stanowi świetne źródło porad i informacji, a także praktycznych wskazówek i podpowiedzi; na pewno wyjaśni wiele wątpliwości i można znaleźć w niej odpowiedzi na liczne pytania. W skrócie - polecam.

Pozdrawiam, M

7 komentarzy:

 1. Dostawałam takie książeczki w gimnazjum od higienistki :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem prawie pewna, że ta książka jest zdecydowanie lepsza niż te z gimnazjum ;>

   Usuń
  2. Ja dostałam jeszcze w podstawówce. Mina pani od przyrody kiedy nam to dawała - bezcenna ;D

   Usuń
 2. Mi już raczej się taka książeczka nie przyda, ale dla młodszych osób myślę, ze moze byc pomocna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przydatna książka dla młodych kobiet.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy pomysł na przekazanie informacji dla młodszych kobiet :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W wieku 12 lat dostałem od cioci podobną książkę, która jednak nie poruszała tematyki miesiączki, tylko była przeznaczona bardziej dla chłopaków. Ciekawa to była rzecz, rozwiała kilka wątpliwości… Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Jesteście dla mnie największą motywacją.
Dziękuję.
<3