sobota, 25 marca 2023

Moje ulubione programy sezonu 2022/2023

 Hello!

Właśnie zakończyły się Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie figurowym w Saitamie i to idealny moment, aby wspomnieć o moich ulubionych programach z sezonu 2022/2023. W sumie nie wiem, czy wszyscy czytelnicy bloga wiedzą, że jestem wielką i ogromną fanką łyżwiarstwa figurowego - a może są w śród Was fani tego sportu? Muszę jednak przyznać, że w tym sezonie nie byłam aż tak zaangażowana w oglądanie, jak bym chciała. Co nie zmienia faktu, że wypatrzyłam kilka programów, na które naprawdę warto zwrócić uwagę. Pomijając trzy pierwsze programy, które podobają mi się zdecydowanie najbardziej, kolejność nie ma szczególnego znaczenia. 

I jutro jest jeszcze pokaz mistrzów albo gala - chociaż zawody są w Japonii, więc w związku z różnicą (i jeszcze zmianą!) czasu pewnie będę spała. 

Adam Siao Him Fa
Program krótki: Rain, In Your Black Eyes
Program dowolny: Horizons, Horizons Into Battlegrounds, Minus Sixty One, Run Boy Run

Adam to moje (i z tego, co wiem nie tylko moje) odkrycie tego sezonu! Jego programy są połączone i tworzą spójną historię - więc jeśli macie więcej czasu obejrzycie dowolny, jeśli mniej krótki. Są nietypowe i zaskakujące, bardzo nieklasyczne - wręcz nowoczesne. Zdecydowanie się wyróżniają. Adamowi nie poszły mistrzostwa świata, ale jest mistrzem Europy! Ogólnie było to dla niego znakomity sezon. 


Riku Miura / Ryuichi Kihara
Program dowolny: Atlas: Two

Pisząc o doskonałych sezonach - Miura/Kihara wygrali wszystko, w czym brali udział w tym roku! I nie ma się co dziwić, bo oboje są w świetnej formie, mają doskonałe programy i fantastycznie się na nich patrzy - ja szczególnie polecam program dowolny!


Junhwan Cha
Program dowolny: No Time To Die

Dawno, o ile w ogóle, nie widziałam programu, w którym skoki byłyby tak bardzo dopasowane i idealnie zrobione pod muzykę. Ogląda się to fenomenalnie. A jego przejazd na mistrzostwach świata mógł być najlepszym w tym sezonie. 


Nika Egadze
Program dowolny: SOS d'un terrien en détresse 

Bardzo dramatyczny, emocjonalny program.

Rika Kihira
Program dowolny: Titanic

Przepiękny program, po prostu! Ogromnie podoba mi się też kostium Riki. Mam w sumie nadzieję, że nie zmieni programu na nadchodzący sezon.

Mai Mihara
Program krótki: Merry Christmas, Mr. Lawrence

Jestem zachwycona tym, że Mai wciąż jeździ i mam wielką nadzieję oglądać ją jak najdłużej. I po lekkich problemach dwa lata temu i trochę w zeszłym roku - w tym sezonie wróciła z przepięknym programem krótkim. Niestety nie stanęła na podium mistrzostw świata, ale poza tym zdobyła w tym sezonie 4 złote medale.  

Chaeyeon Kim
Program dowolny: Poeta En El Viento

W sumie nie wiem, skąd się ona wytrzasnęła na mistrzostwach świata, ale przybyła i zrobiła ogromne wrażenie! Naprawdę intrygujący program, od którego trudno oderwać wzrok. 

Mihhail Selevko
Program dowolny: What Could Have Been

Głównie zwrócił moją uwagę niezwykłą lekkością wykonywania skoków oraz muzyką. Ale i choreograficznie to naprawę ciekawy program. Mam nadzieję, że Mihhail będzie miał długą karierę, bo ma duży potencjał, aby rozwijać się w zakresie interpretacji muzyki i ogólnym artyzmie. 

Kevin Aymoz
Program krótki: Still Don't Know My Name, Nate Growing Up
Program dowolny: głównie Gladiator

Znakomite przejazdy na mistrzostwach świata i bardzo przyjemne i rozrywkowe programy. 

Zapraszam na blogaskowego Facebooka oraz mojego Instagramy (bookart_klaudia) oraz redaktorskie_drobnostki!

LOVE, M

2 komentarze:

  1. Ciekawy post! Kiedyś bardzo chętnie oglądałam różne zawody łyżwiarstwa figurowego. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Witam serdecznie ♡
    Bardzo interesujący post, przyznam, że zawiera w sobie wiele inspiracji :) Ja w tym sporcie to jestem noga i to lewa, ale popatrzeć lubię ^^
    Pozdrawiam cieplutko ♡

    OdpowiedzUsuń

Jesteście dla mnie największą motywacją.
Dziękuję.
<3