środa, 29 marca 2023

Nie tylko w kinie i teatrze 25.8 - VM Project Architecture

Hello!
Pięć (!) lata temu wspominałam na blogu o VM Project Architecture i zrobiłam krótki przegląd teledysków wyprodukowanych/wyreżyserowanych przez tę firmę i ich najbardziej charakterystycznych elementów. Od tamtego czasu zrobili wiele innych klipów, a mi wciąż ogromnie się one podobają, więc postanowiłam o nich napisać.
 
Nie tylko w kinie i teatrze 25.8 - VM Project Architecture
 
Ciekawostka - pierwotna wersja tego wpisu powstała ponad 3 lata temu! Od tego czasu odrobinę się zmieniło, kilka ostatnich realizacji VM podobało się dużo mniej niż poprzednie (na przykład nie wpadłabym na to, że nowy klip NMIXX do Love Me Like This jest przez nich zrealizowany), ale wciąż warto poznać ich styl, bo to ważni twórcy w k-popie. Numer wpisu jest trochę zabawny, bo:
a ten stanowi trochę uzupełnienie dwóch poprzednich!
 
Prawie chciałam zrobić ten wpis od razu po tym, gdy zobaczyłam poniższy teledysk.

EXO-CBX - Blooming DayUwielbiam ten klip, każdy jego element, jest cudny i piękny.

IU - BBIBBNie wiem, co lubię bardziej - sam teledysk czy słowa tej piosenki. I nie dam sobie wmówić tego, co głosi oficjalna wersja wyjaśnienia tej piosenki, że to utwór o chłopaku/dziewczynie, który/która przekracza jakieś granice w związku. To piosenka o hejterach i podobno początkowo miała mieć jeszcze ostrzejszy przekaz i była właśnie z takim założeniem pisana, ale koncepcja się gdzieś po drodze zmieniła. Nie dla mnie.
 
Gdy ostatnio ten klip pojawił mi się gdzieś na YT, przypomniałam sobie, że mam ten wpis do dokończenia! Ponadto VM Project Architecture jest także odpowiedziane za teledysk do piosenki Celebrity!

HWASA - Maria / I am B


Oba teledyski są ciekawe, ale Maria robi piorunujące wrażenie! Klip jest bardzo filmowy i bardzo w stylu VM, który lubię najbardziej! Z różnymi charakterystycznymi elementami typu długi stół, zbliżenia i oddalenia oraz odrobiną dziwności i różnymi efektami.

Sik-K - TELL YA!, Darling

Pamiętam, że gdy pierwszy raz widziałam ten teledysk, była przekonana, że wiatraczki, którymi w pewnym momencie otoczony jest raper, są metalowe i ostre. Przy kolejnym obejrzeniu już nie jestem tego taka pewna, ale wciąż - pomysł, aby posadzić bohatera czy bohaterkę pośrodku zaskakujących i nieoczywistych rzeczy, to także pewien charakterystyczny element klipów VM. 
 

To w zasadzie są dwa klipy i ogólnie ten drugi jest nawet ciekawszy niż pierwszy - choć nie mam pojęcia, co 3/4 wizualiów ma wspólnego z samą piosenką.

(G)I-DLE - HWAA


To jest jeden z najładniejszych i wizualnie intrygujących teledysków, jakie widziałam (a widziałam ich sporo). Może nie jest niesamowicie skomplikowany i efekciarski, ale wyjątkowo skupia wzrok. Szczególnie uwagę przyciągają kolory - biały, niebieski, czerwony, ale też inne. A wszystkie są wyjątkowo wręcz żywe. 
 
Inne teledyski, którymi warto się zainteresować:
Killing Me i I'm OK - iKON
Teach U - Tiffany Young
Oh My, Home i nawet więcej klipów Seventeen niż te, o których już pisałam
Simon Says - NCT 127
Flower Shower - Hyuna
Obsession - EXO
Next Level - aespa
Criminal - Taemin
Tail - Sunmi
Dive, Baby Dive - Glenn Check

Zapraszam na blogaskowego Facebooka oraz mojego Instagramy (bookart_klaudia) oraz redaktorskie_drobnostki!

LOVE, M

4 komentarze:

 1. Ten ostatni faktycznie bardzo ładny ma teledysk <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie też ostatni podoba się najbardziej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny post. Ja rzadko zwracam uwagę na teledyski, więc Twój wpis mnie zaciekawił :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie widziałam wcześniej tych teledysków 😊

  OdpowiedzUsuń

Jesteście dla mnie największą motywacją.
Dziękuję.
<3