niedziela, 31 maja 2015

Przeznaczenie ("Wiek Adaline")

Hello!
Na film "Wiek Adaline" czekałam odkąd dowiedziałam się, że zagra w nim Blake Lively. Gdyby nie ona pewnie nie zwróciłabym na niego uwagi. Nie miałam wobec niego jakiś szczególnych oczekiwań, dlatego nie jestem rozczarowana. A film krótko mówiąc jest mocno średni.


Po pierwsze to chyba nie jest melodramat. Albo ja trochę inaczej pojmuję definicję melodramatu. Tylko, że komedia romantyczne też to nie jest i brakuje odpowiedniego określenia gatunkowego.
Po drugie to bardzo, bardzo smutny film. Chociaż efekty byłby bardziej powalający gdyby Adaline żyła jeszcze trochę dłużej.
Po trzecie intrygowała mnie sprawa jakiemu to wypadkowi uległa bohaterka, że przestała się starzeć i naprawdę podobał mi się wyjaśnienie. Oraz fakt, że film ma taką zamkniętą fabułę, dokładniej to chyba "kolistą". Zastanawiałam się nad możliwymi zakończeniami i to, które faktycznie jest w filmie było jednym z dwóch najbardziej prawdopodobnych.
Po czwarte Blake Lively jest prześliczna. Zawsze, nawet w golfie. Poza tym po "Plotkarze" mam wrażenie, że tylko ona robi prawdziwą karierę. I dobrze, bo przyjemnie się na nią patrzy na ekranie.


Piąte. Po zobaczeniu zwiastuna najbardziej chciałam się dowiedzieć co za tajemnica stoi za postacią Harrisona Forda. I tu również, jak w sytuacji z wypadkiem, bardzo spodobało mi się wyjaśnienie. Poza tym Harrison Ford jest absolutnie fenomenalny.
Szósta sprawa. Chociaż to naprawdę bardzo, bardzo ładny film to jest odrobinę nudnawy. Ale paradoksalnie niesamowicie szybko mi minął.
Po siódme. Zdjęcia. Są fantastyczne, szczególnie na początku filmu. Ujęcia z góry, retrospekcje oraz czarno-białe kroniki filmowe. Zastanawiam się czy były to prawdziwe materiały, mam nadzieję, że tak.
Ósma, o której przypomniały mi gify (do zobaczenia na moim tumblrze). Zalotnik głównej bohaterki zamiast kwiatów, jako, że Adaline pracowała w bibliotece, podarował jej książki o kwiatowych tytułach.


Recenzja nie miała mieć takiej formuły, ale tak wyszło. Pewnie dlatego, że mam ogromny problem z tym filmem. Wydaje się być taki inny, oryginalny, ale po przemyśleniu różnych aspektów dochodzi się do wniosku, że to taka sama historia miłosna jak każda inna. Troszkę zmarnowany potencjał, ale na randkę w sam raz.

Pozdrawiam, M

7 komentarzy:

 1. Czyli kolejny film do zobaczenia i...zanalizowania też samemu, skoro trudno w sumie mieć do niego jednoznaczny stosunek. Widziałam w ogóle jego plakaty po Poznaniu porozwieszane i zastanwiałam się, o czym właśnie jest ten film:D

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo, bardzo, bardzo chcę obejrzeć ten film. Ale coś czuję, ze zanim się zbiorę w sobie, to przestaną go grać;p
  I uwielbiam Harrisona Forda!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o tym filmie, ale może obejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tam z filmu jestem bardzo zadowolony, głównie dlatego, że był dokładnie taki, jak się spodziewałem. Spełnił moje oczekiwania, więc był spoko. W każdym razie, na mojej TOP 10 się nie znajdzie, ale na pewno jeszcze kiedyś do niego wrócę. Pozdrawiam!
  indywidualnyobserwator.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Aaaaaaaa! Nie wiem czemu,ale mam taką straszną ochotę go mimo wszystko obejrzeć ze względu na tego pięknego brodatego pana i też dlatego,że trochę przypomina mi ,,Niezwykły przypadek Beniamina Buttona'' ^.^

  OdpowiedzUsuń
 6. Zwiastun widziałam trzy razy, bo jakoś często chodziłam w tamtym okresie do kina, a fim nadal jest wyświetlany. Nie zachęcił mnie na tyle, bym chciała iść na niego do Multikina. Ale kiedyś na pewno obejrzę, bo mnie zainteresował. Po Twojej recenzji widzę, że najlepiej będzie wyrobić sobie zdanie samej ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja sama mam ogromną ochotę obejrzeć ten film, od kiedy zobaczyłam jakiś czas temu zwiastun :))
  Sama niedługo planuję się na niego wybrać do kina :D

  OdpowiedzUsuń

Jesteście dla mnie największą motywacją.
Dziękuję.
<3

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...