piątek, 29 kwietnia 2016

Podsumowanie ankiety i kwietnia

Hello!
Być może już zauważyliście, że M kocha podsumowania - dowód macie choćby w środowej notce. A dziś podsumowanie podwójne - ankiety oraz działalności M na facebooku. 


Ankieta
Bałam się, że nie pojawi się ani jedna odpowiedź, ale pomyliłam się i kilka dostałam. Kolejne zaskoczenie były to raczej bardzo, bardzo miłe odpowiedzi, zarówno w samej ankiecie jak i w komentarzach. Dodatkowo nauczyłam się paru rzeczy na temat robienia samych ankiet - w niektórych pytaniach powinno być więcej możliwości odpowiedzi (wierzcie mi, chciałabym publikować częściej, ale pisanie codziennie jest raczej mało praktyczne). 

Nie będę omawiała każdego pytania, ale odniosę się do kilku najbardziej interesujących bądź zaskakujących. Jedna osoba napisała, że chciałaby aby blog miał Instagrama. Prawdopodobnie kiedyś do tego dojdzie, ale póki co ograniczenia techniczne uniemożliwiają rozpoczęcie podbojów tego serwisu. Dwóm osobom nie podoba się banner bloga, ale niestety nie napisały dlaczego. Poza tym wygląd bloga raczej Wam się podoba, ale pojawiły się trzy punkty, które trzeba wyjaśnić. 1. Do justowania czcionki mam uraz jeszcze z podstawówki, może kiedyś opowiem tę historię, jakże traumatyczną, skoro niechęć do wyrównywania tekstu została mi do tej pory. Ale postanowiłam ją przezwyciężyć i jak widać ostatnio notki są justowane. 2. Tagi na dole są dla mnie. Dzięki temu mam ogląd ile wpisów w jakim temacie się pojawiło. 3. A obserwatorzy nie są z boku, bo chciałam aby byli w innym miejscu niż u wszystkich. Ale uznałam, że logicznym będzie jednak ich przenieść obok Google+. Kolejny aspekt - akcje (dzięki, którym mogę pisać jeszcze więcej podsumowań). Zdecydowanie podobają Wam się te cykle z czego się bardzo, bardzo cieszę. Ktoś napisał, że rok z anime to trochę za dużo. Gdy szykowałam się do tej akcji też zastanawiałam się czy to nie za wiele, ale jeśli chcecie wiedzieć to w roboczych mam 5 kolejnych postów na temat anime, dlatego jedna pora roku to byłoby trochę za mało. I oczywiście rozumiem, że anime nie jest zbyt popularne, a wiele osób za nim nie przepada, ale raz w tygodniu nawet przez rok, to chyba nie za dużo. Natomiast wobec akcji "Nie tylko w kinie i teatrze" nie było żadnych zastrzeżeń, z czego jestem niesamowicie zadowolona. Ciekawa sytuacja w związku z odpowiedzią na pytanie na temat tego czego na blogu jest za dużo/za mało w kwestii seriali, ponieważ ta kategoria, obok książek, wygrała w kwestii tego czego jest za mało, jednocześnie obok teatru (o którym wcale wiele nie piszę, na 603 notki o teatrze jest 18 pojawiła się w odpowiedziach na tema tego czego jest za dużo. I tu mogę się zgodzić o serialach jest całkiem sporo. 

Pojawiły się głosy, abym pokazywała więcej wyszywanych prac i bardzo się cieszę. Mogę się przyznać, że obecnie pracuję na kilkoma wyszywankami, a w poniedziałek pojawiła się sowa. W odpowiedziach znalazło się kilka sugestii aby napisała coś więcej o sobie na przykład w formie pytań i odpowiedzi. Bardzo chętnie więc jeśli coś interesują Was jakieś konkretne kwestie to zachęcam do zostawienia pytań pod tym postem. 

Facebook
Aby zachęcić Was do polubienia strony bloga na Fb postanowiłam pokazać tutaj wszystko co opublikowałam tam. 

1 kwietnia
> 1091. Pamiętaj credo Walta Disneya: Myśl. Wierz. Marz. Miej odwagę.
http://mira-bell.blogspot.com/…/1030-powiedz-cos-pozytywneg…


2 kwietnia
> Już na blogu kolejna porcja cytatów z "Dużego Małego Poradnika Życia". A ja dziś szukałam wiosny w Gdańsku i oto co znalazłam:
http://mira-bell.blogspot.com/…/1030-powiedz-cos-pozytywneg…


3 kwietnia
>  Anime bywają dziwne i dziwniejsze, co, mam nadzieję, zdążyliście już zauważyć. Dziś opisuję trzy tytuły, w których występuje motyw 'shounen ai'.
http://mira-bell.blogspot.com/2016/04/shounen-ai.html


> Właśnie wróciłam ze spaceru teatralnego. Świetna inicjatywa, o miejscach związanych gdańskim teatrem opowiadał Mieczysław Abramowicz, przez około półtorej godziny, a później grupa spacerowiczów została oddana pod skrzydła pani rzecznik prasowej (jeśli się nie mylę) Gdański Teatr Szekspirowski/The Gdansk Shakespeare Theatre, która oprowadzała nas po budynku i opowiadała o nim przez kolejne półtorej godziny. Mieliśmy też okazję podejrzeć próbę do wieczornego spektaklu oraz wejść na taras i dach sznurowni. Polecam, korzystajcie z takich okazji, bo to bardzo niecodzienne doświadczenia.


5 kwietnia 
> Uwielbiam "Królową śniegu" ale zastanawiam się czy nie jestem za stara, aby przedstawienie Teatru Polskiego w Warszawie mi się podobało.
http://mira-bell.blogspot.com/…/nie-moja-bajka-krolowa-snie…


>  Chyba znalazłam anime, które w sezonie wiosennym będę oglądała na bieżąco. W opisie pada zdanie "posiadający niezwykłe moce detektyw" a jako postaci poboczne mają się pojawić między innymi: Agata Christie czy Dostojewski. Ponad to jedna z postaci wygląda jak Gilbert z "Pandora Hearts". I kreska wydaje się ogólnie całkiem ładna.
Niestety, pomimo poszukiwań, nie udało mi się znaleźć zwiastuna z napisami po angielsku.6 kwietnia
>  Biegłam rano na zajęcia, spojrzałam przez okno i stanęłam jak wryta. Gdański Teatr Szekspirowski/The Gdansk Shakespeare Theatre miał otwarty dach!
Ale gdy wróciłam już nie miał.


PS. Gdy przenosiłam te posty tutaj odkryłam, że GTS polubił na fb ten wpis  <3 

7 kwietnia
> Ostatnio pisałam, że tekst o "Daredevilu" był najdłuższym tekstem na blogu. Chyba właśnie go przebiłam niespodziewanym wpisem o ‪‎Shadowhunters‬.
http://mira-bell.blogspot.com/…/falowanie-i-spadanie-shadow…


>  Chyba jestem jedyną osobą, której "Łotr Jeden" się podoba, a zwiastun wcale niekoniecznie.8 kwietnia
> Piękności <3

9 kwietnia
> Relacjonowania życia ciąg dalszy. Wczoraj byłyśmy z Mart na spotkaniu autorskim z panem Michałem Rusinkiem z okazji ukazania się jego książki o Wisławie Szymborskiej "Nic zwyczajnego". Było to bardzo ciekawe spotkanie, a pan Rusinek okazał się prawdziwym dżentelmenem, o ujmującym sposobie bycia i z dużym dystansem, tak do siebie jak i do świata.


> Na pewno zaczęliście już podejrzewać, że oglądam tylko niepoważne, wręcz dziecinne anime więc dziś dla odmiany tytuły z nieco innej kategorii.
http://mira-bell.blogspot.com/…/psycho-pass-tokyo-ghoul.html


10 kwietnia
> M-buntownik pije kawę w kubku z napisem "Kocham herbatę"
A kubek bardziej przypomina kufel i dla takiego miłośnika herbaty i kawy jest idealny <3


> Zaczęłam przygotowywać notkę "Szekspir w anime". Miałam kilka tropów, ale nie spodziewałam się, że znajdę tak dużo przeróżnych informacji. Na dodatek im więcej rzeczy sprawdzam, tym więcej znajduję. I często są to bardzo dziwne informacje. Dobrze, że mam jeszcze dwa tygodnie na opracowanie tego tematu.

11 kwietnia
> OOOOOOOOOOOOO <3
Nie wiem czy istnieje inny wytwór popkultury, na który fani reagują tak żywo, gdy dostaną chociaż zdjęcie rogu scenariusza, nie mówiąc o takim pierwszym zdjęciu z planu


> Jeszcze jeden zwiastun na dzisiaj, tym razem kolejny "Suicide Squad".
I ten podoba mi się bardziej od pierwszego.


>  Więcej rzeczy atakujących z rana!


>  Dzisiejszy post atakuje Was z samego rana! Ale dotyczy tak przyjemnej rzeczy jak ulubione miejsca w Gdańsku. Mam nadzieję, że Wam spodoba się tak bardzo jak mi!
http://mira-bell.blogspot.com/…/ulubione-miejsca-w-gdansku-…


12 kwietnia 
> Wczorajszy post mógł zagubić się gdzieś pośród zapowiedzi i zwiastunów, dlatego przypominam- Ulubione miejsca w Gdańsku #1
http://mira-bell.blogspot.com/…/ulubione-miejsca-w-gdansku-…


 > Jakie to jest ładne! <3


13 kwietnia 
> Dziś na blogu coś niezwykłego i unikatowego, coś czego jeszcze na nim nie było- ankieta! Zapraszam i zachęcam do wypełnienia.
http://mira-bell.blogspot.com/…/pierwsza-blogowa-ankieta.ht…


> TAKIE RZECZY! 
 To wygląda niesamowicie!


14 kwietnia
> Przypominam, że na blogu czeka ankieta. Zapraszam i zachęcam do wypełnienia! Ogromnie dziękuję też za odpowiedzi, które już się pojawiły <3


> Wczoraj M dość przypadkowo znalazła się na koncercie alternatywnej (a przynajmniej tak została poinformowana) muzyki elektronicznej. A M nie tylko nie słucha tego typu muzyki, a tym bardziej nie ma nic wspólnego z alternatywną. Ale doświadczenie było ciekawe, wizualizacje (czy jakkolwiek to się nazywa) hipnotyzujące (i faktycznie ludzie, których to była muzyka wyglądali jak w transie) i M wytrzymała całość, co biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, jest sporym osiągnięciem.15 kwietnia
> "Zamiast Miranda chciałam powiedzieć Mirinda"
‪#‎zwiastunnotki‬

> Od ponad miesiąca moją lekturą w drodze na uczelnię jest "Wojna i pokój". Wczoraj ucieszyłam się, bo już myślałam, że skończyłam. Ale nie coś mi się nie zgadzało więc postanowiłam to sprawdzić. Skończyłam i owszem. Drugi tom. Z czterech. Jeszcze 600 stron przede mną. Nie poddaję się, może do końca maja doczytam.

> Ostatnio na blogu same nowości i rzeczy, których jeszcze nie było. Dziś kolejna- notka w formie zapisu godzinnej rozmowy na temat "Burzy", która była wystawiana przez Teatr Polski w Warszawie na początku kwietnia w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.
http://mira-bell.blogspot.com/2016/04/rozmowa-po-burzy.html


16 kwietnia
> Wcale znów nie kupiłam gazety tylko ze względu na okładkę.


> Jeśli Wam się nudzi i potrzebujecie czegoś do czytania to zapraszam na "Rozmowę po "Burzy"". Wyszła zaskakująco długa.
http://mira-bell.blogspot.com/2016/04/rozmowa-po-burzy.html


17 kwietnia
> Kolejny dość niezwykły wpis - mój brat opisuje 5 swoich ulubionych anime!
http://mira-bell.blogspot.com/…/5-ulubionych-anime-dominika…


> Nie dzieliłam się jeszcze w Wami radosną nowiną, że "Hamilton" ma przybyć do Europy. Szczerze wątpię czy do Polski również, ale kto wie kto wie.
http://www.whatsonstage.com/…/hamilton-set-for-europe-tour_…

 18 kwietnia
> Ostatnie poprawki, przedostatni kolor już naniesione, jeszcze tylko różowy i będzie gotowe!


19 kwietnia 
> Taka ciekawostka - metro w Londynie w wersji szekspirowej.


 > Moje najlepsze przyjaciółki na najbliższe 3 tygodnie.
Szczegóły w notce.
http://mira-bell.blogspot.com/2016/04/gdyby-kozka.html


20 kwietnia 
>  Sprawdziłam kiedy ostatnio naprawdę pisałam o konkretnej książce przeczytanej niedawno. Pod koniec lutego. Obiecuję poprawę - jutro pojawi się garść cytatów z "Gwiezdnego pyłu".


21 kwietnia
>  Garść cytatów z przecudnej książki "Gwiezdny pył"
http://mira-bell.blogspot.com/2016/…/cytaty-gwiezdny-py.html


22 kwietnia
>  O anime najlepiej pisze się przy muzyce z anime. A za oglądanie "Guilty Crown" zabrałam się tylko dlatego, że spodobał mi się ten utwór. 


 23 kwietnia
> Całym sercem i całą duszą w Gdańsku.
I Londynie - jak szaleć to szaleć.
Dziś bardzo dużo ciekawych rzeczy w ramach ‪#‎Szekspir400‬, na Długim Targu parada płaczek i płaczków, oraz pokaz dziesięciominutowych filmów zrealizowanych na podstawie dramatów w miejscach gdzie one się dzieją. Jeśli ktoś ma trochę czasu o warto zajrzeć do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.


> M postanowiła połączyć 400 rocznicę śmierci Szekspira i ‪#‎rokzanime‬ i napisała notkę o tym gdzie w anime pojawiają się dzieła dramaturga.
PS. To też 600 notka na blogu.
http://mira-bell.blogspot.com/…/szekspir-w-anime-i-mandze.h…

 

>  Oto nowy towarzysz Doctora.
Nie jestem zachwycona. To znaczy ma zadatki na najbardziej irytującego towarzysza ze wszystkich, których widziałam.

>  Patrzcie, patrzcie!
http://fil.ug.edu.pl/…/400_rocznica_smierci_williama_szeksp…

>  Ogromnie żałuję, że mnie tam nie było. To co się działo wygląda niesamowicie.

 24 kwietnia
> Po wczorajszym zalewie wydarzeń związanych z obchodami 400 rocznicy śmierci Szekspira, zastanawiacie się jaką sztukę by przeczytać? Oto mała podpowiedź:
http://goodticklebrain.com/home/2016/4/18/which-shakespeare-play-should-i-see-an-illustrated-flowchart


>  Nie żeby coś, ale naprawdę jestem dumna z tej notki
http://mira-bell.blogspot.com/…/szekspir-w-anime-i-mandze.h…


 25 kwietnia
> Pozostajemy w klimatach Szekspira ;D
PS. BBC postanowiło być wredne i zastrzegło video, które tu powinno być. 

> Gotowa!
http://mira-bell.blogspot.com/2016/04/witrazowa-sowa.html


 > Nie wiem czemu lekarze tak lubią straszyć: w Gdańsku - złamaniem otwartym, dziś na kontroli w domu tym, że wstawią mi śruby. Na szczęście okazało się, że jednak nie ma takiej konieczności i pożegnanie z gipsem będzie 6 maja <3

26 kwietnia 
> Był zdjęcia a dziś filmik.
A ja jeszcze bardziej żałuję, że mnie nie było.

 

 > A z drugiej strony
http://mira-bell.blogspot.com/2016/04/witrazowa-sowa.html


 27 kwietnia
> Ostatnie zakupy <3


> Dziesiąty post z cyklu "Nie tylko w kinie i teatrze" to zebranie w jednym miejscu wszystkich dotychczas pokazanych teledysków. Okazało się, że jest ich 70.
http://mira-bell.blogspot.com/…/nie-tylko-w-kinie-i-teatrze…

 28 kwietnia
> Piosenkę otwierającą z "Hamiltona" można przerobić tak aby pasowała do każdej osoby na Ziemi. Tutaj obsada śpiewa o Sweeney Toddzie <3

 

29 kwietnia
> Jeszcze tydzień do Civil War.
I do zdjęcia gipsu.
Przypadek?


Nie lękajcie się, nie będę takich szalonych postów pisała więcej. I to nie jest jeszcze wszystko co opublikowałam na fb. A przynajmniej nie w najbliższym czasie. Ale mam nadzieję, że Wam się jednak podoba. I że polubicie facebooka bloga. I jeśli dotrwaliście do tego momentu to zachęcam do zostawienia pytań, podobnie jak z ankietą będę o nich przypominała i gdy się ich trochę uzbiera to odpowiem.  

LOVE, M

4 komentarze:

 1. Analiza wyników ankiet, jak się tu zrobiło... socjologicznie! ;D Ilu ostatecznie Ci się udało złapać respondentów?

  Noo, widzę, że Twój fanpage żyje, a ja np. ostatniej rzeczy nie podlinkowałem, bo wydała mi się taka... zbyt osobista! Nie mam za to oporów do podlinkowywania recenzji i opowiadań! ;)

  Też nęci mnie czasem instagram! Ale wrzucałbym tam raczej takie dziwne zdjęcia, np.: spalony samochód na osiedlu czy martwy ptak. Nie wiem czy ludzie by to podłapali ;d

  Ta jest, wyszywek jeszcze więcej, to pierwsza rzecz, która mi przychodzi do głowy jak pomyślę o Mirabelli!

  KULTURA & FETYSZE BLOG (KLIK!)

  OdpowiedzUsuń
 2. O tak! Wersja o Sweeneym Toddzie jest świetna! I streszcza fabułę musicalu, i zawiera masę nawiązań do tekstów (nie wiem czy znasz wszystkie utwory, bo w wersji filmowej, jak to w wersji filmowej) mnie chyba najbardziej urzekły mnie fragmenty "Then a green finch came and linnet birds rained", "Sent away to prison like Valjean in a chain gang", "You could never back down, you had to swing your razor
  Hiiiiiigh" (to jest nawiązanie do jednej z repryz Ballady o Sweeneym Toddzie) no i oczywiście "moved in with Miss Lovett", która, swoją drogą, jest w musicalu określana jako Mrs. a nie Miss...

  OdpowiedzUsuń
 3. O tak! Wersja o Sweeneym Toddzie jest świetna! I streszcza fabułę musicalu, i zawiera masę nawiązań do tekstów (nie wiem czy znasz wszystkie utwory, bo w wersji filmowej, jak to w wersji filmowej) mnie chyba najbardziej urzekły mnie fragmenty "Then a green finch came and linnet birds rained", "Sent away to prison like Valjean in a chain gang", "You could never back down, you had to swing your razor
  Hiiiiiigh" (to jest nawiązanie do jednej z repryz Ballady o Sweeneym Toddzie) no i oczywiście "moved in with Miss Lovett", która, swoją drogą, jest w musicalu określana jako Mrs. a nie Miss...

  OdpowiedzUsuń

Jesteście dla mnie największą motywacją.
Dziękuję.
<3

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...