środa, 4 stycznia 2023

Bullet Journal 2022

 Hello!

Po zeszłorocznym kreatywnym kalendarzu - w tym przyszedł czas na bardziej bullet journal. A dokładnie zrobiłam to, co zapowiadałam i wykorzystałam drugą połowę kalendarza i sama rozrysowałam/rozpisałam sobie miesiące.  Dzisiaj chciałabym pokazać Wam niektóre strony z tego zeszytu! 

Plus ostrzegam wpisy podsumowujące roku 2022 mogą się jeszcze pojawiać do połowy stycznia. Przepraszam też za jakość zdjęć - na komputerze wyglądają normalnie, ale w poście widzę, że są niesamowicie wręcz rozmazane.

Kartka z kalendarza styczeń, tygrys
 
Jeśli się nie mylę, to tekturka ozdabiająca styczeń to opakowanie od czekolady.  Nie wiem, czy wiecie, ale miętowy (a w sumie to wszelki zielony - może poza neonowym) to, obok czarnego, mój ulubiony kolor. Tygrys w lutym był oczywiście z okazji Roku Tygrysa - a teraz będzie Rok Królika (jeśli dobrze pamiętam 29 stycznia)!

Kartka z kalendarza po lewej stronie z ozdobami wielkanocnymi na górze, po prawej wyklejanka ze zdjęciami zapowiadajacymi album Dice.

Jak jeszcze zobaczycie (i ja sama przekonałam się jeszcze bardziej, niż wiedziałam to wcześniej) okaże się, że jestem wielką fanką Shinee. To wiosenno-wielkanocna rozkładówka ze zdjęciami zapowiedzi albumu DICE. Który jest moim ulubionym albumem 2022 (chociaż moje Spotify Wrapped miało na ten temat inne zdanie...). Nie jestem zachwycona kostkami, które narysowałam, ale poza tym bardzo mi się te dwie strony podobają. 

Słowa piosenki Why Don't You Stay Jeff Satur

DICE było moją płytą roku, ale piosenką roku było Why Don't You Stay. Po lewej stronie jest angielskie tłumaczenie tajskiego teksu, a po prawej - słowa oficjalnej anglojęzycznej wersji (która wyszła jakiś - 4 miesiące? - czas później). Po prawej widać także ulotkę Ostrołęckich Operaliów - i udało mi się ją wkleić tak idealnie w środek, że stanowi po prostu dodatkową stronę. 


Mniej więcej dwa razy w roku uaktywniam się jako użytkowniczka Postcrossing i postanowiłam śledzić, kiedy moje pocztówki docierają do adresatów. Dzięki temu odkryłam, że na Tajwan poczta idzie dwa miesiące! Samo Postcrossing ma niezłe statystyki, ale takie swoje są... swoje. A później zapisywałam sobie, kiedy kartki przyszły do mnie!

Po prawej są dwa cytaty z książki „«Andromeda» znaczy śmierć” - nie pisałam o niej na blogu, ale wspominałam już, że czytałam sporo klasyki science-fiction w 2022. 

KEY - Gasoline

Na wrzesień wybrałam dość ciemną paletę kolorystyczną. Albo to ona wybrała mnie, bo ogromnie bawiło mnie, że na zdjęciu promującym Gasoline KEY trzyma menu? książkę?, na której jest napisane "How to be scary and cute". 

Ciekawostka - jak widać moje dni tygodnia nieszczególnie są zapełnione, a to dlatego że - mam przynajmniej 2 inne miejsca, gdzie planuję różne rzeczy. Kalendarz służy mi raczej jako takie szerokie spojrzenie na rok. 

Trochę inną sprawą jest to, że jak zwykle im bliżej końca roku, tym bardziej moja kreatywność i chęci się kończą. Przez mniej więcej pół roku miałam nawet krateczki do śledzenia nawyków i innych rzeczy - a potem mi się znudziło. 

ONEW grudzień

Jeszcze inną rzeczą jest to, że nie wszystko mogę pokazać. Na przykład na grudzień narysowałam sobie rozkładówkę całego miesiąca, ale zapomniałam zrobić jej zdjęcie, zanim ją zapełniłam. Dlaczego macie zdjęcie Onewa w kaktusach. Z ciekawością śledziłam zapowiedzi zimowego albumu SM - SMCU PALACE i to podobało mi się najbardziej. 

Chyba pokazałam mniej niż w zeszłym roku, ale ostatecznie wyszło to lepiej, bo nie robiłam rozkładówek na siłę. Zeszyt na kalendarz na ten rok już czeka na wypełnienie!

Zapraszam na blogaskowego Facebooka oraz mojego Instagramy (bookart_klaudia) oraz redaktorskie_drobnostki

LOVE, M

8 komentarzy:

 1. Moim zdaniem wyszło Ci rewelacyjnie kochana.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepięknie Ci wyszło to rozrysowanie :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudownie wykonany, wszystkiego dobrego w 2023!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow! Wow! Wow!
  Dziś znalazłam u Ciebie mnóstwo inspiracji... Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetnie Ci wyszedł!
  U mnie bujo by się nie sprawdził. Takie ozdobne rzeczy są ładne, ale zupełnie nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Podziwiam, że masz do tego siłę i cierpliwość! Ja wolę gotowe plannery, ale niezmiennie wow dla osób robiących bujo. Nadchodzi wodny królik i może będzie chwila oddechu po tym szalonym roku tygryska, więc powodzenia i wspaniałego roku!!!

  OdpowiedzUsuń

Jesteście dla mnie największą motywacją.
Dziękuję.
<3