piątek, 25 lipca 2014

Wieliczka

Hello!
Mam całkiem sporo zdjęć z kolonii, ale pokazywanie ich tutaj postanowiłam zacząć trochę od końca. Do kopalni soli w Wieliczce zajechaliśmy już w drodze powrotnej i akurat było to dokładnie tydzień temu.


Wieliczka to było jedno z miejsc, które zawsze chciałam odwiedzić, a nigdy nie miałam okazji, więc jak przeczytałam o zwiedzaniu kopalni w programie koloni bardzo się ucieszyłam. A miejsce zrobiło na mnie jeszcze większe wrażenie niż się spodziewałam. Świadomość, że jesteś 100 metrów pod ziemią, otacza cie sól, a na dodatek solne posągi, pomniki, kaplice, ogromne hale. Poczułam się jeszcze mniejsza niż zwykle. Najbardziej niesamowite wrażenie, chyba nie zaskoczę nikogo kto tam był, zrobił na mnie Kościół św. Kingi. Szczególnie ten widok z drugiego zdjęcia, które nie oddaje ogromu tego miejsca. Podobnie jak i inne zdjęcia na przykład 4. Wolę się nie zastanawiać ile wysokości miała ta sala. Drugim aspektem kopalni były żyrandole. Tak, jak bym, nie miała się czym zachwycać, ale tworzyły taki lekko baśniowy klimat. Przewodnik też o to dbał, bo tylko opowiadał nam o Soliludkach i innych soli-rzeczach, co w sumie było całkiem zabawne. Bo fakt, że oprowadzał grupę w wieku 14+ nie miał żadnego znaczenia. Szkoda, że widzieliśmy tak mało, jestem pewna, że to moja nieostatnia wizyta tam. 

Trzymajcie się, M <3

9 komentarzy:

 1. Ja niestety jeszcze nigdy nie byłam na południu Polski, a Wieliczkę bardzo bym chciała zobaczyć na własne oczy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Byłam w Wieliczce już w podstawówce. W sumie byłam chyba w każdym rodzaju kopalni, jaki w Polsce mamy. Niech życie mieszkanie na Śląsku! ;)
  Do teraz pamiętam Wieliczkę. Jako że byłam dzieckiem ogrom tego wszystkiego był dla mnie jeszcze większy. I pamiętam, że wszyscy tak nalizali się soli, że połowa się rozchorowała :D Ach te wspomnienia z dzieciństwa <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj byłam tam nawet kilka razy :)
  Co powiesz na wspólna obserwacje ?
  Zapraszam
  fashionbyaleksandraa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Te pierwsze zdjęcie to zwykłe zdjęcie morza, tylko z ustawieniem na robienie zdjęć w głębokiej czerni czy coś w ten deseń. Ale spoko, mi też się strasznie podoba ten efekt :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Byłam tam! Świetne miejsce

  OdpowiedzUsuń
 6. nice pictures<3
  Maybe want follow each other? if yes, just follow me and i follow you back :)
  http://fashionsecrets-oksana.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Jest tam urokliwie, już się o tym przekonałam ;)

  OdpowiedzUsuń

Jesteście dla mnie największą motywacją.
Dziękuję.
<3

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...