piątek, 13 listopada 2015

784. "Pamiętaj, że prawie wszystko wydaje się lepsze, jak się człowiek porządnie wyśpi"

Hello!
Październik był wyjątkowo inspirującym miesiącem, niestety dobra passa niekoniecznie utrzymała się na listopad. Być może to po prostu wpływ pogody- wiatr kiedyś mnie wykończy, jest szaro i deszczowo i chyba nigdy wcześniej nie doceniałam tak bardzo choć pięciu minut słonecznego światła. Na pocieszenie jak zawsze przychodzi mi "Duży Mały Poradnik Życia".


788. Pamiętaj, że lepiej zrobić kiepski interes z dobrymi ludźmi, niż dobry interes ze złymi ludźmi.
790. Pamiętaj, że to, jak coś mówisz, jest równie ważne jak to, co mówisz. 
797. Czytaj między wierszami.
803. Pamiętaj, że dobrzy przyjaciele, dobre zdrowie i dobre małżeństwo nie są ci dane raz na zawsze. 
809. Pamiętaj, że nic tak nie skraca drogi do celu, jak dobry towarzysz podróży. 
818. Dziel się swoją wiedzą. To sposób na osiągnięcie nieśmiertelności. 
824. Poświęcaj swój czas i energię na tworzenie, nie na krytykowanie.
841. Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, góra zrobi się mniejsza.

853. Nie patrz na ludzi z góry tylko dlatego, że mniej od ciebie zarabiają. Żeby uzyskać właściwą perspektywę, zastanów się, co by straciło społeczeństwo, gdybyś nie wykonywał swojej pracy przez miesiąc.
Potem zastanów się, co by było, gdyby śmieciarze nie wykonywali swojej pracy przez miesiąc. No i jak, czyja praca jest ważniejsza? 

Ostatni punkt z całej książki najbardziej utknął mi w pamięci. Bardzo często do niego wracam w różnych rozmyślaniach. Nie pracuję, studiuję i chyba tym bardziej czuję się taka "mała" wobec śmieciarzy, sprzątaczek i pracowników innych zawodów powiedzmy społecznie niedocenianych. Może to duże słowa, ale ten 853 punkt uczy pokory. W książce pojawia się też punkt "Doceniaj pracę ludzi, którzy mają brud za paznokciami"- parafrazuję, ale mam nadzieję, że sens jest zrozumiały.

Na koniec jeszcze jedna rzecz z zupełnie innej beczki. Dziś piątek więc pojawił się nowy odcinek podcastu Zombie vs. Zwierz, w którym to poruszane są zagadnienia związane "fanowaniem". Powiedziałabym, że temat został potraktowany dość poważnie i szeroko. Prowadzący mają niesamowitą zdolność do ubierania w słowa rzeczy, które zauważam, ale których nie wiem jak nazwać. W każdym razie posłuchajcie koniecznie Zombie vs. Zwierz.

LOVE, M

5 komentarzy:

 1. Super porady :)
  Muszę sobie niedługo sprawić tą książkę :D
  A punkt 853 rzeczywiście daje wiele do myślenia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam te Twoje porady, zawsze poprawiają mi humor! 818 szczególnie przypadła mi do gustu. Zresztą, 853 też jest bardzo mądra!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio kupiłam chłopakowi książkę pod tytułem "Sekret". Tam również są życiowe rady, z tym, że do nich trzeba się dostosować :)
  /meainsolita.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Twój poradnik jest niezawodny :)

  OdpowiedzUsuń

Jesteście dla mnie największą motywacją.
Dziękuję.
<3