wtorek, 3 listopada 2015

Basil Rathbone jako Sherlock Holmes

Hello!
Wspominałam, że mam jeszcze kilka pomysłów na posty związane z Sherlockiem Holmesem oto jeden z nich. Podobną notkę zrobiłam o "Upiorze w Operze", bo także nie udało mi się obejrzeć wszystkich filmów. Spodobała mi się taka formuła i prezentuję filmy, w których jako Sherlock Holmes wystąpił Basil Rathbone.
Tytuły to linki do filmwebu, opisy filmów także pochodzą z tej strony.

1939 - The Adventures of Sherlock Holmes - Moriarty, chcąc odwrócić uwagę Sherlocka Holmesa od kradzieży klejnotów królewskich, zleca morderstwo niewinnej dziewczyny.

1939 - Pies Baskerville'ów - Sherlock Holmes wraz ze swoim przyjacielem próbuje rozwiązać zagadkę tajemniczych zgonów członków rodu Baskerville'ów.

1942 - Sherlock Holmes and the Voice of Terror -  Na początku II Wojny Światowej w Anglii pojawiają się tajemnicze komunikaty radiowe, nadawane prawdopodobnie z nazistowskich Niemiec. Ostrzegają przed aktami terroru, które zaraz po tym mają miejsce. By zapobiec wzrastającej panice i odkryć prawdę, Ministerstwo Obrony wzywa do pomocy Holmesa.

1942 - Sherlock Holmes i tajna broń -  Sherlock otrzymuje zadanie ochrony wynalazcy tajnego celownika bombowego. Detektyw nie może dopuścić, by wpadł on w ręce nazistów.

1943 - Sherlock Holmes in Washington - Detektyw wraz z doktorem Watsonem udaje się do Waszyngtony, aby udaremnić kradzież ważnego dokumentu.

1943 - Sherlock Holmes Faces Death - Podczas Drugiej Wojny Światowej w domu w którym pracuje Dr Watson dochodzi do serii brutalnych morderstw. Doktor wzywa swego przyjaciela Holmesa, by ten rozwiązał mroczną zagadkę.

1944 - The Scarlet Claw - Holmes i Watson prowadzą śledztwo w sprawie tajemniczego morderstwa w kanadyjskiej wiosce "La Mort Rouge". Czy genialnemu detektywowi i jego przyjacielowi uda się rozwiązać i tą zagadkę w tak obcym dla nich odległym od Londynu środowisku?

1944 - The Pearl of Death - Z muzeum ginie bezcenna perła, która według legendy przynosi nieszczęście każdemu, kto wszedł w jej posiadanie. Odpowiedzialnym za kradzież jest morderca o pseudonimie "Creeper". Jedynym człowiekiem, który może odnaleźć skradziony przedmiot oraz schwytać groźnego przestępcę jest Sherlock Holmes.

1944 - Sherlock Holmes i Kobieta Pająk

1945 - The House of Fear - Sherlock Holmes bada sprawę serii zagadkowych zgonów, poprzedzonych dostarczeniem pestek pomarańczy do ofiar.

1945 - Pursuit to Algiers - Sherlock Holmes oraz jego wierny towarzysz - doktor Watson zostają wynajęci do ochrony księcia Nikolasa.

1945 - Kobieta w zieleni - Sherlock Holmes próbuje wytropić seryjnego mordercę młodych kobiet w Londynie. Podejrzewa groźnego kryminalistę Moriarty'ego...

1946 - Sherlock Holmes i tajny szyfr

1946 - Sherlock Holmes: Pociąg do Edynburga -  W pociągu z Londynu do Edynburga zostaje zamordowany pasażer, który miał przy sobie cenny przedmiot. Dochodzenie przeprowadza Sherlock Holmes.

Widziałam dwa filmy z tej listy. Ostatni, o którym nawet pisałam tu, całkiem mi się podobał. Obejrzałam także "Kobietę w zieleni", ale nie za bardzo było co opisywać. Latem, a być może i teraz, w niedzielę rano, ale też chyba nie każdą, można było spotkać te filmy na bodajże Stopklatce.

Trzymajcie się, M

4 komentarze:

 1. Nie miałam pojęcia, że aż tyle Sherlocków nakręcono i widziałam chyba tylko Psa XD

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja obejrzałam z tej listy chyba dwa czy trzy filmy...oj Sherloców naprawdę sporo nakręcono :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja oglądałam tylko nowego Sherlocka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie widziałam filmów :) chyba ciężko jest zobaczyć, prawda?

  OdpowiedzUsuń

Jesteście dla mnie największą motywacją.
Dziękuję.
<3