sobota, 30 lipca 2022

Latarnia morska

 Hello!

Oto mój ostatni wyszywany projekt! Tym razem jest to obrazek specjalnie dla kogoś i wybrany przez tę osobę. Sama z siebie nie podjęłabym się wyszywania z tego wzoru i dalej napiszę dlaczego.

chmury latarnia morska

Wzór i odniesienia kolorów przybyły do mnie z Anglii, co oznaczało, że wyboru kolorów i producenta mulin musiałam dokonać sama, ponieważ w Polsce nie ma muliny tej firmy. Zadanie trochę trudne, bo zdjęcie wykonanego obrazka było bardzo, bardzo małe, w kolory wykorzystane na wzorze nie do końca odpowiadały temu, co jednak można było dostrzec na zdjęciu. Ostatecznie robiłam to bardzo intuicyjnie i chyba lata wyszywania dały o sobie znać, bo okazało się, że moje decyzje były trafne. Niebieski i różowy na chmurach - chociaż nieco pastelowe albo baby - dopasowały się do siebie idealnie. Pozostałe odcienie niebieskiego także zgrały się z różowym.

latarnia morska kolory

Żałuję, że zdjęcia nie oddają dokładnie, jak wyglądają kolory i odcienie, ale znów - zielone, chociaż dobierane na czuja - dobrze się ze sobą zgrały. Podobnie z różowym - naprawdę wygląda to jak staw, na którym zakwitły kwiaty. 

latarnia morska

Tu jakieś przypadkowe zdjęcie zrobione w trakcie pracy. Jak widać (mam nadzieję), najpierw zrobiłam ramkę i po kilka linii białego, aby przygotować i rozplanować resztę pracy i mieć dobry punkt odniesienia.

wyszywana latarnia morska

Prawie wyszyty obrazek! Prawie, bo brakuje białego na dole. Oraz mojego największego nemezis - linii! Nie lubię i nie robię projektów, które wymagają robienia aż tylu (w sumie przeżyję robienie szczegółów twarzy, ewentualnie dłoni, ale to tyle) linii, aby obrazek wyglądał dobrze. A widać dużą różnicę pomiędzy latarnią morską z liniami i bez nich. Chociaż nie wiem, czy wygląda ona lepiej czy gorzej z liniami. Ale bez nich wzór nie ma sensu, bo za bardzo zlewa się z tłem (i chyba przypomina bardziej dzwonnicę niż latarnię morską).  

Mogę mieć tylko nadzieję, że osobie, dla której jest to praca, obrazek się spodoba!

wyszyta latarnia morska

Zapraszam na blogaskowego Facebooka oraz mojego Instagrama (bookart_klaudia)!  

Trzymajcie się, M

11 komentarzy:

 1. Fantastyczne, jestem pod wrażeniem. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. O wow 🤩 podziwiam cię za cierpliwość i skrupulatność. Dla mnie to poziom nie do przeskoczenia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Prezentuje się przepięknie - idealny wzór na lato

  OdpowiedzUsuń
 4. O matko, na sam widok mam ochotę uciec! To znaczy robota piękna i podziwiam, ale jednocześnie myślę sobie, ile to było pracy, ile starań, jak trzeba było się przyłożyć, skupić etc. i aż mi się włos jeży na głowie.

  Pisze to osoba, której nie proponuje się puzzli ani niczego takiego, co wymaga dłubania, cierpliwości i wytrwałości, czyli tego wszystkiego, czego mi nie staje ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow, przepiękna praca! Masz talent! 😊

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękny! Kojarzy się z latem i wakacjami :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wow! Rewelacja!
  Lubię motyw latarni morskiej. Mają w sobie jakąś siłę :)

  OdpowiedzUsuń

Jesteście dla mnie największą motywacją.
Dziękuję.
<3