sobota, 7 sierpnia 2021

Wanna vol. 6

 Hello!

Kolejna porcja wanny w teledyskach! Zrobiłam już 5 takich wpisów, więc nie będę się tłumaczyła. Postanowiłam nie linkować wszystkich klipów, bo zabiera to zdecydowane zbyt dużo czasu, a samo pisanie takiego wpisu trwa nawet 5 godzin. 

Dwa zastrzeżenia: nie do wszystkiego proszę podchodzić bardzo poważnie, tak, wiem w teledyskach artystów z innych części świata także są wanny. 

Wanna vol.1
Wanna vol.2
Wanna vol.3 
Wanna vol.4 
Wanna vol.5

SHE'S - Ugly

251. Wanna w teledysku, bo tak, bo czemu nie. Czy ma sens? Żadnego. Czy ktoś zabroni jej ta być? Oczywiście, że nie.
Romantic Punch - I love it

252. Nie wiem, czy to moja kreatywność w opisach się wyczerpuje, czy jednak dyrektor kreatywny tego klipu naprawdę nie mógł wymyślić nic lepszego niż wannę pośrodku niczego.
PRISMA - Breakout

253. Pół sekundy wanny w łazience, ale lepsze to niż nic! Poza tym wanna ładna, taka wbudowana i odłożona morskimi płyteczkami.
SANDEUL - Stay as you are 

254. To nie pierwszy raz, gdy wanna symbolizuje jakąś niestabilność emocjonalną i pasuje to do tytułu piosenki.
GIRLKIND - Psycho4U

255. Już bardziej na różowo się po prostu nie dało! Wanna i balony to nie jest nowy pomysł, ale - o matko! - od samego patrzenia na ten cukierkowy klip można dostać próchnicy.
MOMOLAND - Ready Or Not

256. Trochę oszukuję, bo to klip do piosenki z filmu i wykorzystuje materiał z tegoż filmu. Ale jeśli nie napisałabym o tym tutaj, to nie jestem pewna, czy miałabym okazję wspomnieć o tej piosence. W samym klipie widzimy wannę jako doskonałe miejsce do spania.
Hyolyn - Spell 

257. Znowu oszukuję, ale to nie moja wina, że w teledysku do MMM wanny nie ma, a w tym FILMIE jest. W sumie to może i lepiej, że nie ma. Więcej eleganckich ubrań nie musiało się moczyć w tej jakże nieczystej wodzie. A poza tym to klasyczna smutna wanna.
FILM: KAI

258. Muszę przyznać, że jestem całkiem zafascynowana ENHYPEN a nie wspominałam o nich na blogu, chociaż pisałam na Facebooku. (W sensie serio, czy w tym teledysku widzimy sierociniec dla wampirów?). Co do wanny - to byłam rozczarowana, bo jest po prostu... krzesłem.
ENHYPEN - Given-Taken

ENHYPEN - Given-Taken

259. Trochę wanna krzesło, trochę wanna miejsce siedzenia i do leżenia - zawsze do snucia egzystencjalnych przemyśleń.
Lee Yejoon - On That Day

260. Ile razy można pisać, że nie kąpie się w ubraniach! No ile. Człowiek tylko zmarznie! Nie sądzę, aby bycie zmarzniętym pomagało na bycie smutnym.
LEE SEUNG GI - I will

261. Przykład z Japonii i wreszcie coś ciekawego! Co prawda wciąż uważam, że kolorowa woda jest niezbyt przekonująca, ale jeśli w jakimś klipie kolory są tak ważne jak w tym, można różową wodę wybaczyć. Poza tym osoba w wannie wygląda wyjątkowo komfortowo - a to się nieczęsto zdarza.
SHE'S - Ugly

262. Klasyczna smutna wanna przemyśleń. A dokładnie - wspominania. Wanna pełna retrospekcji. Chciałabym napisać, że zamiast wody, ale pani w wannie potrafi z niej korzystać. Mam tylko nadzieję, że wodę miała ciepłą, bo chyba spędziła w niej duuuużo czasu.
ALi - Don't Act Countrified

263. Wlazła w ubraniu do wanny, zalała całą podłogę, bo wanna była wypełniona do granic możliwości, potem się cała zanurzyła. Tytuł piosenki to Wash Away i nawet to wszytsko rozumiem, ale zwykle taki przekaz jest przedstawiany dynamiczniej w postaci prysznica. Jak chcesz o czymś zapomnieć, pozbyć się poczucie posiadania czegoś na skórze - wchodzisz pod prysznic i pozwalasz wodzie to zmywać. Stojąca woda w wannie wydaje się nieco zbyt statyczna.
Geeks - Wash Away

264. To nie pierwszy raz, gdy widzę gitarzystę w wannie, ale niezmiennie jest to zabawne. Ale w takim bardzo pozytywnym znaczeniu.
NELL - OCEAN OF LIGHT

NELL - OCEAN OF LIGHT

265. Nie wiem, jakim sposobem ta piosenka jeszcze się tu nie znalazła. Może dlatego że promuje niebezpieczne zachowanie, jakim jest - spanie w wannie! Pobudka, nie śpimy!
Zion. T - Eat 

266. Klasyczne zanurzanie się w wannie w ubraniach. Nic dodać nic ująć, może to że koncept tego wszystkiego jest seksowny nie smutny.
Nasty Nasty - KNOCK

267. Jeśli znacie klip do piosenki Blossom tears wykonywanej przez Leo i LYn to przedstawiam Wam jego prekursora -
LeeSSang - Ballerino

268. Z wanną jest tak, że ona nie może wyjść źle. Jest jej tyle w klipach, że albo ktoś wykorzystał ją w sposób, w jaki ty chcesz go pokazać, albo nikt nie zwróci uwagi, że pokazałeś ją w nowatorski sposób. Tutaj mamy klasyczną wannę z kocykiem z kwiatów na powierzchni wody. I co widziałam to milion razy. Czy zawsze wygląda ładnie? W sumie tak.
INX - Alright

269. Wanna-sauna, szlafrok + coś w kieliszku - znaczy udajemy snoba!
BOYHOOD - Luxury Big House

270. W tym klipie jest chyba wszytko i we wszystkich możliwych kolorach więc jest i wanna. Aczkolwiek szlafrok i sama piana to nie jest chyba połączenie, które widziałam wcześniej.
TREASURE - MY TREASURE

TREASURE - MY TREASURE

271. To może być najlepszy opis do wanny w teledysku, jaki udało mi się stworzyć!

Yubin z rodu Wonder Girls
Niepierwsza tego konceptu
Zainspirowana Pachnidłem
Zrodzona z wanny
Zmoczona 

YUBIN - PERFUME

272. Jeśli nawet w rysowanym teledysku promującym webtoon dotyczący idoli jest wanna, to musi być z wanną coś na rzeczy i już! Teledyski, wanny i idole są naprawdę nierozłączni.
MAYHEM - Be The Change

273. Jeśli kiedyś zastanawiałabym się nad tym jak bardzo muzyczne elementy piosenki (bo słowa już tak) i jej teledysk są jak równoległe linie, które nigdy nie powinny się zetknąć, powinnam sobie przypomnieć, że istnieje coś takiego, jak geometria nieeuklidesowa i w niej są modele, gdzie proste równoległe się stykają. W każdym razie, jestem pewna, że ten teledysk może być dowodem matematycznym w tej sprawie.
As One - For the Night

274. Nie zdziwicie się, jeśli będziecie sprawdzać ten klip, bo jest nałożone na niego ograniczenie wiekowe. Głównie dlatego że to miniaturowy horror. W strasznych klipach wanna zwykle służy tylko do jednego. Trzymania zwłok.
Gwangil Jo - Depersonalization Explicit Ver.

275. Często się martwię, że woda w wannach w teledyskach może być zimna i idole zachorują i w ogóle to może nie być zbyt przyjemne doświadczenie. A jego wrzucili do wanny pełnej LODU! Jak tak można!
灵超《Rebellious》


276. Wanna (nie)codzienna w teledysku też nie tak oczywistym.
youra - MIMI

277. A tu wykorzystuję moc mojego bloga i dziwną łyżkę w tym klipie Hyuny uznaję za wannę. Bo mogę.
HyunA - GOOD GIRL

278. Smutna wanna strasznych wspomnień.
PURPLEKISS - Can We Talk Again

279. A tu wanna w prawdziwym pokoju kąpielowym a nie jakiejś łazience.
KISSXS - Love is Callin

KISSXS - Love is Callin

280. Jakieś trzysekundowe ujęcie prawie klasycznego bycia złym w wannie w białej koszuli i walenie w wodę, aby porozlewać ją dookoła. Rozsądni ludzie tak nie robią, bo wiedzą, że będą zapewne musieli po sobie posprzątać.
WONHO - Lose

281. Już mi się zdarzyło wychwalać ten klip pod niebiosa, bo ciekawie spełnia wiele założeń z "teledyskowego bingo" i jest kreatywny na własnych zasadach. Oczywiście, że ma wannę. Przy czym jest to przypadkowa wanna widoczna w scenach pokazujących choreografię. Po prawej stronie. Ale też wanna prawie zostaje świadkiem morderstwa...
VERIVERY - Get Away

282. Tygryski lubią najbardziej, gdy teledysk ma wannę w miniaturce. A poza tym wanna pokazana jest (w końcu!) jako bardzo przyjazne i zabawne miejsce.
LUNARSOLAR - DADADA

283. Wyjątkowo przytulna wanna w teledysku Wendy!
WENDY - Like Water

284. Napiszę tak: wiem, że fani dram BL "adoptowali" członów tego zespołu i być może skandalizujący marketing to coś, co się sprawdza. Ale wannę mają luksusową. Zazdro.
OnlyOneOf - libidO

285. Łazienka jako najlepsze miejsce wyładowywania frustracji, ale w tym klipie to i tak najspokojniejsza lokalizacja. I mamy wrzucenie się do wanny w ubraniach. Pokazane z dwóch ujęć. Bo jedno to za mało, ale dwa dają nadzieję, że pokażą z trzech i ostatecznie to rozczarowanie, że są tylko dwa.
BAE173 - I Loved You

286. Zaskakująco kolorowa piosenka, która ma vibe utworu o tęsknieniu. A wanna to idealne miejsce do tęsknienia.
YOON JI SUNG - LOVE SONG

287. Bardzo, bardzo lubię tę piosenkę! Można sobie pośpiewać, bo jest po angielsku, słowa ma bardzo spoko i fajny teledysk. Jest na tyle zabawny, że można mu wybaczyć oscylowanie na granicy kiczowatości. Chociaż to może samoświadomość. Wydaje się, że zespół się dobrze bawił na planie. A wanna w klipie jest i służy w sumie za wielki wazon w łazience. 
A.C.E - Down 


288. To jest trochę teledysk nie dla ludzi o słabych nerwach. Piosenka w sumie też. A wanna - jak zakładam - jest w łaźni.
P1Harmony - Scared

289. To nie jest prawdziwy teledysk, ba, piosenka nie została nawet oficjalnie wydana. Ale ktoś pomyślał, że najlepszą scenografią dla piosenkarki jest wanna, w której są obrazy, obraz z tygrysem i świeczki. Super się sobie samej udowadnia, że wanny są ważne!
Song 4 U - DeVita

290. Jeśli miałabym wymienić jedną rzecz, po które od razu widać, że budżet tego klipu był niewielki, to od razu rzuca się w oczy woda kapiąca z palców (i koszuli) piosenkarza na ziemię, gdy ten siedzi w wannie. Zazwyczaj nie dopuszczony by do takiej sytuacji, bo to niepotrzebne i rozpraszające. Co dziwniejsze - nie wydaje się, aby w samej wannie była woda, a wszelkie sceny ze zbliżeniami na jego mokrą twarz są chyba nagrane później. Ale propsy za wannę, za książki. A szczególnie - za białe spodnie. Naprawdę, ile można siedzieć w wannie w koszuli i spodniach od garnituru. No i w miniaturce jest wanna.
KIM YOUNG WON - BLUE MOON

291. Gikwang leży w wannie, w wannie jest woda, na wodzie leżą kwiatki. Czego chcieć więcej?
Highlight - NOT THE END

Highlight - NOT THE END

292. Ailee wygrywa konkurs "Kto ma więcej kwiatów?". W wannie? Są. Obok wanny? Też jest. Na sukience? Są. Bukiet? Jest! Kolczyki? Chyba... I jak ładne by to nie było, to rozumieć tego, nie rozumiem. Po co się moczyć bez potrzeby. I się, i tę piękną sukienkę. Gdyby to jeszcze jakiś basen, gdzie mogłaby falować w wodzie, ale nie.
Ailee - Make up your mind

293. Widać Wonho nadrabia za całe MONSTA X jeśli chodzi o liczbę wanien w teledyskach.
WONHO - Ain't About You

294. Hwasa udowadnia swój związek z wanną w kolejnym klipie. Związek, który najwyraźniej przechodzi kryzys, bo widzimy tu raczej typ smutasowej wanny.
MAMAMOO - Where Are We Now

295. Czasami sobie myślę, za zamiast zapisywać klipy i potem opisywać je dopiero za jakiś czas, powinnam jednak pisać komentarze od razu. Zaoszczędziłabym czas, bo czasami dla sekundy wanny w jakimś klipie, marnuję 3 minuty życia. Znaczy nie marnuję, lubię ich szukać, ale trzeba szukać sposobów na optymalizację pracy!
EPEX - Lock Down

296. Jedz, śpij, imprezuj, bądź smutny - teledyski udowadnieją, że w wannie można sobie zorganizować całe życie!
Padi - HAHAHOHO

297. Wanna jako drzwi do Narni, chociaż niekoniecznie? Na pewno jest to jakiś portal. Lepsze to niż teoria o halucynacjach spowodowanych niedotlenieniem...
JiLi & ELKIE - Gave My Heart Away

298. Wanny Tzuyu i Gikwanga powinny stać obok siebie. Przy czym Tzuyu ma czarną sukienkę i jest to pewna wariacja. Lepiej to niż biała.
TWICE - Kura Kura

299. Po pierwsze: dajcie mi więcej wampirów! Po drugie: uważajcie, bo wampiry najwidoczniej też lubią chować się w wannach!
THE BOYZ - Drink It

300. Szukałam okazji, aby napisać o tym zespole, ale nie było żadnej - aż tu jest teledysk z wanną w miniaturce! A dlaczego chciałam o nim napisać? Bo nazywa się ZIA! A wiecie, kto studiował Zarządzanie Instytucjami Artystycznymi znane jako ZIA (bądź ZIArt)? Ja!
Niestety - piosenka i wanna raczej smutne, co bezbłędnie można wywnioskować z tytułu piosenki.
ZIA - Have You Ever Cried

LOVE, M

6 komentarzy:

 1. Nie znałam niektórych piosenek na liście (np. LEE SEUNG GI - I will).
  Podsyłam kolejny teledysk z wanną - HA:TFELT Pluhmm

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i jeszcze kilka
   Davichi - Beside me
   NORAZO - Shower
   Jimin - Lie
   Spica - Tonight
   U-Kiss - Playground
   Lee Hongki - Insensible
   Son Dambi - Dripping Tears
   PSY - Hangover

   Usuń
 2. Znam kilka z tych piosenek i bardzo lubię.

  OdpowiedzUsuń
 3. Większości piosenek nie znałam, tym samym nie mogłam widzieć tych teledysków. Niektóre motywy dość często się powtarzają.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 4. Wanna ważna rzecz :) Czemu nie pokazywać jej w teledyskach?! :)

  OdpowiedzUsuń

Jesteście dla mnie największą motywacją.
Dziękuję.
<3