środa, 21 sierpnia 2019

Awkward - Touch Your Heart

Hello!
Rozliczania się z zaległymi wpisami ciąg dalszy - dziś przyjrzę się dramie Touch Your Heart.

Jeśli oglądaliście i polubiliście dramę Strong Woman Do Bong Soo to mam dla Was dobrą wiadomość! Touch Your Heart powinno być następną dramą, którą obejrzycie!

Oh Yoon-seo, Yoo In-na, Kwon Jung-rok, Lee Dong-woo

To, co łączy te dwie dramy to nie podobieństwa fabularne - Touch Your Heart opowiada o aktorce, której przez niesłuszne oskarżenie załamała się kariera, ale zdobywa szansę na powrót do zawodu w serialu prawniczym, pod warunkiem jednak, że zdobędzie prawdziwe doświadczenie. Tak trafia do kancelarii prawniczej, gdzie zostaje sekretarką prawnika o bardzo specyficznym charakterze. 
Podobny za to jest klimat tych dram. Touch Your Heart jest przeurocze i przezabawne, ma też kilka scen przygotowanych specjalnie dla fanów innych dram. W jednym z pierwszych odcinków na przykład dla fanów Descendants of the Sun. Ponadto, ponieważ nasza główna bohaterka jest aktorką, widzimy także sceny, gdy próbując czy przygotowując się do roli, przenosi się do świata dramy czy filmu, których scenariusz właśnie czyta i są to naprawdę zabawne sceny.

Oh Yoon-seo, Yoo In-na, Kwon Jung-rok, Lee Dong-woo

Fabularnie to nie jest nic nadzwyczajnego, chociaż nie jest to przykład dramy, gdzie bohaterowie na początku się nie lubią, a potem okazuje się, że łączy ich wielkie uczucie - choć momentami Touch Your Heart może stwarzać takie pozory. Nie dajcie się zwieść! Także w innej kwestii. Początkowo wydaje się, że główna bohaterka, mówiąc zupełnie niedelikatnie, będzie jak blondynka z kawałów. Jestem pewna, że odstraszyło to jakąś grupę potencjalnych widzów i sama byłam bardzo zaniepokojona sposobem portretowania Oh Yoon-seo (którą grała Yoo In-na). 

 Kwon Jung-rok, Lee Dong-woo

Ale nie trzeba tego ukrywać - tej dramy nie ogląda się dla fabuły, ogląda się ją właśnie dla Yoo In-ny oraz Lee Dong-wooka. Wszyscy przekonali się, że ci aktorzy mają świetną chemię, oglądając Goblina, a Touch Your Heart tylko to utwierdza. Zastanawiałam się, czy aktorom nie było trudno grać tak bardzo niezręcznych wobec siebie postaci, skoro prywatnie (a przynajmniej tak się wydaje) czują się w swoim towarzystwie bardzo komfortowo. A kto wie, może to ułatwiło im zadanie. Są uroczy i zabawni.

 Yeon Joon-kyu, Always Law Firm

Właśnie, ponieważ postaci są niezwykle niezręczne (i cały czas mam ochotę pisać awkward, awkward, awkward), a szczególnie Kwon Jung-rok, zastanawiałam się, czy poziom niezręczności nie osiągnie pułapu nieznośnego dla widza zażenowania z drugiej ręki. Na szczęście nie. Nawet lekko przesadzone sceny komediowe nie sprawiają, że widz czuje się niekomfortowo podczas oglądania.

Oh Yoon-seo, Yoo In-na, Kwon Jung-rok, Lee Dong-woo

O fabule już wspomniałam i nie ma co się nad nią długo rozwodzić, bo to koreańska komedia romantyczna. Ale warto podkreślić, że bohaterowie na drugim planie, choć w większości mieli po jednej cesze charakteru, byli interesujący. Od plotkującej, ale uroczej Kim Hae-young młodszej sekretarki, poprzez przyjaciół ze szkoły Kwon Jung-roka - Kim Se-wona oraz  Yoo Yeo-reum, którzy mają swój własny dość rozbudowany wątek, aż do mojej ulubionej pary na drugim planie - starszej asystentki Yang i kierownika biura Lee. Jak widać, romansów w tej dramie dostatek.

To nie jest najlepsza drama pod Słońcem, powiedziałabym nawet, że jest nieco słabsza od tej, do której porównywałam ją na początku, ale jeśli potrzebujecie czegoś miłego, podtrzymującego na duchu do oglądania to Touch Your Heart jest dobrym wyborem.

Pozdrawiam, M

2 komentarze:

Jesteście dla mnie największą motywacją.
Dziękuję.
<3