czwartek, 15 sierpnia 2019

Kto jest bardziej trendy: LOONA czy BLACKPINK?

Hello!
Tytuł tego wpisu brzmi jak jakiś clikbite na Youtube, ale nie mogłam wymyślić nic krótszego, co by oddało myśl przewodnią i historię dzisiejszego wpisu. Dokładnie tego popołudnia, gdy tworzyłam post o 10 trendach w teledyskach na przykładzie klipów zespołu LOONA, zespół BLACKPINK miało swój comeback z piosenką Kill This Love, co później dało mi do myślenia - te zespoły są (powiedzmy) w branży mniej więcej tyle samo czasu, sprawdzę, który z nich realizuje więcej obecnie panujących trendów. Ewentualnie dodam te, których brakowało w zestawieniu klipów zespołu LOONA i katalog trendów zostanie ładnie uzupełniony. I tak powstał dzisiejszy wpis.

Jisoo, Kill This Love Music Video
Będę powtarzała numerację z poprzedniego wpisu (który jest podlinkowany wyżej) i dodawała kolejne punkty.


11. Wózek sklepowy i (11a) inscenizowany sklep.

Coś, czego najbardziej brakowało mi w poprzednim wpisie i pojawienie się tych motywów w Kill This Love spowodowało, że dzisiejszy wpis wygląda jak wygląda.
Ile trendów udało się zmieścić w debiutanckim klipie dziewczyn? Mniej niż sądziłam.

6. Rolki plus retro.Uwaga ogólna: patrząc na scenografie większości klipów BLACKPINK, obawiam się, że bardzo szybko te teledyski się wizualnie zestarzeją, bo są takie sztuczne. I będzie się je oglądało z mniej więcej takim uczuciem, jak obecnie ogląda się te klipy, które działy się w inscenizowanych miasteczkach.


Więcej trendów zawiera teledysk do piosenki Whistle. Może iż, gdyż, ponieważ robiło go VM Project Architecture, ale to tylko sugestia.
Mamy tu powtarzające się przypadki: 11a. Sklep i 8. Złote rybki oraz nowy:

12. Pralnia.

Najprościej byłoby to skomentować: nie wiem, dlaczego ktoś doszedł do wniosku, że scenografia pralni jest ważna, interesująca, ładna itd. i umieścił rzędy pralek w klipie, ale taki komentarz można by lekko zmodyfikować i dodać do każdego trendu, więc już nic nie piszę. 2. Wanna <3

Ten wpis opublikowany jest właśnie dzisiaj, bo dokładnie rok temu pojawił się pierwszy wpis o wannach na blogu i teledysk do piosenki Playing With Fire też tam oczywiście był. 
W ciągu roku udało mi się opublikować trzy wannowe wpisy. 
Do końca czwartego, czyli aby dobić do dwustu teledysków, brakuje mi jeszcze około dwudziestu klipów, dlatego, chociaż bardzo chciałam, nie udało się go przygotować na dziś.3. Pustkowie.

Ten punkt jest odrobinę naciągany, ale przyjmuję, że teledysk do utworu Stay spełnia moje założenia pustkowia.


13.  Samochody.

To tak trochę prawie osobisty trend BLACKPINK - chyba tylko w Playing with fire nie ma żadnego samochodu, ale za to w teledysku do DDU-DU DDU-DU  jest nawet czołg. 

Chociaż z drugiej strony samochody są dość często używane w klipach, czasami nawet kreatywnie (Ko Ko Bop EXO mi się kojarzy i samochód bez kierowcy albo BLOCK B i teledysk do Shall We Dance). W sumie to być może niepozorny trend, który jest większy niż się wydaje.Tak, mniej więcej, załatwiłam całą wideografię BLACKPINK. Teledysk do SOLO Jennie też spełnia  założenia punktu 9. Miasto, plus jest tam i samochód, i pralnia, ale już nie będę go dodawała, bo istnieje ryzyko, że wpis będzie się długo ładował.

Kto jest więc bardziej trendy LOONA czy BLACKPINK?
Tak naprawdę nie było moim celem odpowiadanie na to pytanie, po prostu takie zestawienie tych zespołów wydało mi się logiczne. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę, że BLACKPINK ma 7 klipów, a LOONA 26. 

Ale nie jestem usatysfakcjonowana, bo ani BLACPINK ani LOONA nie zaprezentowały pewnego bardzo nowego i subtelnego trendu, który chodzi mi po głowie i powinnam go dodać do zestawienia.

Jakieś sugestie wśród teledysków, którego zespołu mogłabym szukać nowych kolejnych inspiracji? 


LOVE, M

3 komentarze:

  1. Chciałabym się jakoś bardziej wypowiedzieć na temat BLACKPINK, ale jedyne, co wiem to to, że jedna z nich jest Tajką (było w tajskiej dramie i tam ten motyw był śmieszny). Poza tym, przesłuchałam kiedyś Kill this love i w ogóle mi to nie siadło. Bardzo mi się to skojarzyło z Arianą Grande, do której nie pałam miłością. A ARIANA JEST BARDZO TRENDY. Ale przyznaję się, tą pralnią to mnie zainteresowałaś ;) i przesłuchałam, i obejrzałam, i podziękuję!! Pozdrawiam Cię ciepło :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajne porównanie ^^ jakoś nigdy nie zwracałam na to szczególnej uwagi :)

    OdpowiedzUsuń
  3. BLACKPINK znam, ale LOONA to chyba jeszcze nie słuchałam... Muszę zerknąć. W ogóle, słabo kojarzę teledyski BLACKPINK. Bardziej już np. ich dance practice'y :).

    OdpowiedzUsuń

Jesteście dla mnie największą motywacją.
Dziękuję.
<3